Yaşam

Çiçeklerin Bakımı İle İlgili Faydalı Bilgiler Nelerdir?

Çiçeklerin Bakımı İle İlgili Faydalı Bilgiler Nelerdir? Genellikle hepimiz vazgeçilmezi olan çiçekleri gerçekten tanıyor muyuz? Sizler için çeşitli çiçeklerle ilgili bilgileri derledik. İşte çiçekler hakkında bilmeniz gereken faydalı bilgiler..

Çiçeklerin Bakımı İle İlgili Faydalı Bilgiler Nelerdir? Çiçekler bulundukları her ortama hem görsel şölen sağlayıp hem de ortamın enerjisini güzelleştiriyor. Peki bu çiçeklerin bakımı ilgili yeterli bilgiye sahip misiniz? İşte çiçek bakımı hakkında detaylar..

BEGONYA ÇİÇEĞİ

Evde rahatlıkla yetiştirebileceğiniz begonya çiçeği yapraklarının güzelliğiyle sizin baş tacı çiçeklerinizden olacak. Begonyanın halk arasındaki ismi paşaçadırıdır. Çok çeşitli bir çiçek türü olan begonya çiçeği fazla sıcaktan rahatsız olan bir çiçek türüdür. Nemi ve hafif rüzgârı severler. Saksıda kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.

BONSAİ ÇİÇEĞİ

En güzel dekorasyonunuzu bonsai çiçeği ile tamamlayabilirsiniz. Aslında bonsai saksıda yetiştirilebilen bir bodur ağaç türüdür. Bonsai çiçeğinin uzun süreli hayatta kalabilmesi için sık sık özenerek budamak gerekir. Neden bir dekorasyon ürünü dedik peki? Çünkü dallarını bağlayarak dalların uzatma yönlerini çok rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Ve kırdığınız bir dalı da başka bir saksıya ekerek yine bir bonsai ağacı yetiştirebilirsiniz.

GÜL ÇİÇEĞİ

Bahçelerde ve parklarda sık sık gördüğümüz kokusuyla bizi mest eden ve özel günlerde ilk aklımıza gelen çiçek hiç şüphesiz güldür. Bu meşhur çiçek dikenli çiçek gruplarından olup pek çok çeşidi vardır. Kırmızı, sarı, yabani, beyaz, gibi çeşitleri bulunur. Gül çiçeğinin yapraklarından reçel yapılabilir. Ayrıca gülden elde edilen yağ ile gül yağı ve kokusu ele edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu