Genel

Kısa Boylu Bayanlar İçin 4 Gelinlik Önerisi

Herkes gelinlik seçiminde doğru kararlar vermeyi ister. Farklı vücut yapılarına sahip olan birçok kişi, gelinlik seçimini doğru yaptığında vücut kusurlarını ortadan kaldırabilmektedir. Boy sorunu olan bayanlar, daha zarif ve uzun görünmek için bazı seçimlere dikkat ederse doğru kararlar verebilmektedir. Kısa boylu bayanlar için 4 gelinlik önerisi ile doğru model seçimini yapmanızı sağlıyoruz.

Yaka Seçimi

Kısa boylular kayık yaka ve halter yakalardan kaçınmalıdır. Boyun bölgesinin daha uzun görünmesi için tercih edilecek farklı yaka çeşitleri, V kesimler ve straplez modeller olmaktadır. Yaka konusunda doğru seçim yapmanız, büstünüzü ince ve uzun gösterirken etek seçiminde doğru karar vermeniz tamamen zarif görünmenizi sağlayacaktır.

Etek Seçimi

Kısa boylular için ideal gelinlik kesinlikle prenses model kabarık etekler değildir. Çünkü bu modeller daha kısa görünmenize neden olur. Balık ve deniz kızı modellerde uzun boylu kişilerde iyi duracağından sizlerin A kesim modelleri tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır. Beliniz inceyse ön plana çıkacak modelleri de kullanabilirsiniz.

Model Seçimi

Model seçimi olarak A kesimleri tercih etmeli, dantel ve boncuk işlemelerini sadece üst kısımlarda tercih etmelisiniz. Etek kısımlarındaki işlemeler daha basık bir görüntüye neden olabilir. Bu yüzden mutlaka doğru model seçimini tercih etmelisiniz. Kumaşlarda dantel seçecekseniz, dantel detaylarını da üst kısımlarda kullanmaya özen göstermeniz uygun olacaktır.

Ayakkabı Seçimi

Kısa boylular genelde topuklu ayakkabılar tercih etmektedir. Rahat ve güvenli hissedeceğiniz topuklu ayakkabılar tercih ederek daha uzun görünmeniz mümkün olacaktır. Ayak sağlığınız için gerekli olan ve doğru seçimi yapmanızı mümkün kılan ürünlerle ayağınızın konforunu düşüneceğiniz bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Kısa boylular için gelinlik önerileri ve topuklu ayakkabılarla her zaman doğru seçimleri yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu