Teknoloji

Sosyal Ağ Devi Facebook

Dünya da insanlar tarafından en yaygın kullanılan sosyal medya programlarının başında kuşkusuz facebook gelmektedir. 2004 yılında ilk kez Amerika’nın Harvard Üniversitesi öğrenci olan Markz Zuckenberg tarafından kurulan ve kısa sure içerisinde gelişim gösteren bu sosyal medya program insanlar arası iletişim kurmalarını sağlayan bir sosyal ağ adresidir.

Sosyal Ağ Devi Facebook
Sosyal Ağ Devi Facebook

Kurulduğu andan itibaren heryaş grubunun büyük ilgisini gören facebook, kısa sürede tüm bölgede yaygınlaşarak üye sayısını artırmıştır. 2006 yılına kadar büyük bir sosyal ağ haline gelen facebook, Dünya da bilgisayar kullanıcılarını kısa sürede ençok ziyaret ettikleri adres haline gelmiştir.

Dünyada Kaç Facebook Kullanıcısı Var

Facebook Dünya da yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olduğu ifade edilmektedir. Bu kullanıcılar en büyük sosyal ağ programını kullanmak için cep telefonlarını ve bilgisayarlarını sürekli yanlarında gezdirmektedirler. Facebook’a Dünya da önemli sayıda milletleri bulunan ülkelerin dilleri ile girmek mümkündür. Facebook, her teknoloji ürününde olduğu gibi amacında kullanılması durumunda son derece faydalıdır. Sevdiklerinizle dünyanın her neresinde  olursanız olun iletişim kurma, fotoğraf paylaşma ve daha birçok konu da özel görüşmeler yapabilirsiniz.

Sosyal Ağ Devi Facebook
Sosyal Ağ Devi Facebook

Yaşam döneminizde merak ettiğiniz ve uzun zamam görmediğiniz dostlarınıca facebook program sayesinde kesin olmamakla birlikte ulaşabilirsiniz. Birçok konuda bilgi ve belge paylaşma platform olan facebook her yaş grubunda kullanıcıya sahip önemli bir programdır. Güvenlikli ve Keyifli bu uygulamayı bilgisayarınızdan ve cep telefonunuzdan kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey internettir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Facebook dünyayı sallayan bir uygulama. Hemen herksin var aktif bir şekilde kullanıyorlar da. Güncel vb bütün haberleri buradan alabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu