Güzellik

Doğal Malzemelerle Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal malzemelerde evde diş beyazlatılır mı? sorusunu makalemizde sizler için yanıtladık. İnsanların pek çoğu dişlerinin beyaz olmamasından şikayetçi oluyor. Peki, bunun için doğal diş beyazlatma yöntemleri var mı? Sizlere %100 doğal 10 etkili yöntem anlatacağız.

Doğal malzemelerle evde diş beyazlatma yöntemleri oldukça etkilidir. Aynı zamanda doğal olduğu için diş veya diş etine hiçbir zararı yoktur. Günümüzde bu yöntemi bilenler düzenli bir şekilde uygulayarak daha beyaz dişler elde ediyor. Kahve, çay ya da sigara içen kişiler de diş sarılığı sıkça görülmektedir. Ancak bu sarılığı gidermenin ve dişleri beyazlatmanın 10 etkili yöntemi bulunuyor.

1-Limon İle Karbonat

Yarım limon suyunu sıkarak bir çay kaşığı karbonatı içerisine ekleyerek karıştırın. Daha sonra temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın. Limon ve karbonat asit özelliği taşıdığından için haftada 1-2 kere yapmanızı öneriyoruz.

2-Karbonat İle Elma Sirkesi

Bir çay kaşığı karbonatı bir kaç damla sirke ile karıştırın. Daha sonra dişlerinize uygulayın. Bu yöntemi hafta da 1-2 kere yapmalısınız. Bu sayede dişleriniz daha beyaz olacaktır.

3-Karbonat

Karbonat ile dişlerinizi hafta da 3 kere fırçaladığınızda diş renginiz açılmaya başlar. Bunun için ilk olarak diş fırçanızı ıslatmanız ve üzerine karbonat serpiştirmeniz gerekiyor.

4-Adaçayı, Karbonat ve Tarçın

Bir çay kaşığı karbonat, 1 tutam tarçın ve 1 çay kaşığı adaçayını karıştırın. Daha sonra dişlerinize uygulayın. Hafta da en fazla 2 kez yapmalısınız.

5-Çilek

Çilek, doğal bir diş reni açıcıdır. İçerisinde bulunan sit sayesinde diş rengini açar. Çileği püre haline getirerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu doğal yöntemi hafta da 3 kez yapabilirsiniz.

6-Elma Sirkesi, Tuz ve Karbonat

Elma sirkesi, tuz ve karbonatı iyice karıştırarak dişlerinize uygulayın. Hafta da 1-2 kez yapmalısınız.

7-Muz kabuğu

Muz’un içerisinde bulunan potasyum, magnezyum ve manganez sayesinde dişleriniz daha beyaz olacaktır. Dişlerinizi muz kabuğu ile 2 dakika ovuşturmanız yeterli olacaktır. Dha sonra diş fırçası ile fırçalayarak temizliğini sağlayabilirsiniz.

8-Neem Yaprağı

Diş beyazlatma ve ağız temizleme için neem yaprağı oldukça etkilidir. Neem yaprağını macun haline getirerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız neem yaprağını çiğnemelisiniz.

9-Beyazlatıcı Bantlar

Eczaneler de dişleri beyazlatmak için diş beyazlatıcı bantlar satılıyor. Bu bantlar hem doğal hem de etkilidir. Diş üzerine yapıştırarak diş renginizi açabilirsiniz. Ancak bunu denemeden önce doktorunuza danışmalısınız.

10-Çay, Kahve ve Sigaradan Uzak Durun!

Çay, kahve ve sigara içen biriyseniz dişlerinizde leke ya da sararma olabilir. Bu etkenlerden dolayı bir sararma ya da lekelenme var ise muhakkak karbonat ile dişlerinizi fırçalamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu