Dekorasyon

Sarı Ve Yeşilin Salon Dekorasyonundaki Uyumu

Sarı ve yeşilin salon dekorasyonundaki uyumu nadiren görülse de birçok kişi için bu uyum dikkat çekicidir.

Sarı ve yeşilin salon dekorasyonundaki uyumu insana limonata ferahlığı verdiği için son derece farklı bir fikir olabilir. Sıcak iklime sahip bölgelerde ve yazlıklarda sık sık kullanabileceğiniz bu renkleri genelde duvar ve koltuk gibi konseptler için tercih edebilirsiniz. Sarı ve yeşil rengi kullandığınız birçok alanda biraz genç ve hareketli bir hava olacağından belki gözünüz rahatsız olabilir.

Ancak açık ve uçuk tonları kullanarak dekorasyonu eksiksiz bir şekilde tamamlama şansına ulaşabilirsiniz. Özel bir ürün grubunuz varsa ve iddialı olan bu renkleri kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Aksi halde birçok durumun kontrolden çıkması söz konusu olabilir. Dekorasyon sürecinin eksiksiz bir şekilde devam etmesini sağlayacak alternatifler için moda dergilerini birazcık karıştırmanız gündeme gelebilir.

Hangi Tonlar Tercih Edilmeli?

Genel olarak yaprak yeşili ve haki tonlarını açık sarılar ve somonlarla kullanabilirsiniz. Ayrıca limon sarısı tercih edecekseniz yine yaprak yeşillerini kullanabilirsiniz. Yeşil ve sarı rengin uyumu ve benzer birçok koltuk dekorasyonu ürününü kombinleyebilirsiniz.

Ayrıca naturel görünüm söz konusu olduğunda ahşapla birlikte uyum içinde olacak konseptler oluşturabilirsiniz. Genel bir seçenek olarak kullanılacak olan beyaz renk de üçüncü ve ton olarak seçilebilir. Farklılıkların öne çıkacağı yaklaşımlara dikkat çekenler için bir iç mimar desteği alınması gerekebilir.

Salon dekorasyonunda sarı kullanımı aslında eski tip şampanya rengi söz konusu olduğunda gündeme gelebilir. Ancak bu rengin modası geçtiği için daha baskın ve renkli seçenekler kullanılabilir.

Farklı Konseptler

Yeşil koltuğa uygun perde seçimi olarak sarı kullanabilirsiniz. Özellikle genç ve dinamik evlere uyum sağlayacak olan bu konseptler son derece farklı olabilmektedir. Bununla birlikte sarı ve yeşillik birleştiği desenli eşyalar da hoş görünebilir.

Her zaman yazı anımsatan ve memnun kalacağınız bir konsept oluşturmanız hususunda yardımcı olan çalışmalar için birçok stil önerisini inceleyebilirsiniz. Özellikle yazlık evlerde ve genç odalarında bu renklerin birlikte kullanıldığı çok sayıda alternatif vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu