Güzellik

Bakımlı Kadın Ayaklarından Belli Olur

Kadın olarak siz de kendi vücudunuzda tırnaklarınızdan saçlarınıza kadar tüm bakımınızı yapmanıza rağmen bazı bölgelerinizde eksiklikler yapıyorsanız bir sıkıntınız var demektir. Buna göre bakımlı bir kadının her zaman ayaklarına da bakımı eksik etmeyerek bakımı en iyi şekilde yapması gerekir.

Günümüz şartları içerisinde herkeste olduğu gibi kadınların da belli bir zaman boyunca ayakkabı içerisinde kalan ayakların topuk bölgesinde ki sertleşme, kuruma ya da koyu renk hali almaya geçişir. Bu nedenle büzüşen, en çok sürtünmeye maruz kalan bu kısım için ayak bakımı en iyi şekilde yapılarak tamamlanması gerekir. Böylelikle bir kadının kendine yaptığı bakıma ne kadar değer verdiğini bu şekilde anlayabilirsiniz.

Bakımlı Kadın Ayaklarından Belli olur
Bakımlı Kadın Ayaklarından Belli olur

Ayak bakımı için ovun, soyun, nemlendirin

Temizleme ürünü olarak topuk, diz ya da dirsekleriniz için gerekli temizleme özenini gösterdikten sonra buraya belli bir sünger gibi bir bez aracılığı ile beraber dairesel hareketler çizerek ovma uygulaması yapın. Ölü hücreleri bu şekilde yok eder, yumuşak ve parlak bir görünümü kendinize kazandırmış olabilirsiniz.

Bakımlı Ayaklar
Bakımlı Ayaklar

Ayak bakımı için önemli bir diğer ayrıntı ise soyma ayrıntısıdır. Ponza taşı gibi banyolarda bulunan taşlar ile beraber ayaklarınızda ki çatlaklıklar için gerekli uygulamayı yapabilir, ovma işleviyle beraber topuklarınızı taşla beraber ovabilirsiniz.

Son olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Diz, topuk ve dirsek gibi alanlar, en çok sürtünmeye maruz kaldığı için bu alanlarda hem sertleşme hem de çatlaklıkların oluşması kaçınılmazdır. Bal ile badem yağı gibi ürünleri bularak bu kısımlara sürerek cildinizi her zaman nemlendirmekten uzak tutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu