Güzellik

Tırnak Nasıl Hızlı Uzar? Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak Nasıl Hızlı Uzar? Tırnak Uzatma Yöntemleri nelerdir? Tırnakların hızlı uzaması ve daha bakımlı görünen ellere sahip olmak için yapılabilecek çeşitli uygulamalar mevcuttur.

Tırnak Nasıl Hızlı Uzar? Tırnak Uzatma Yöntemleri nelerdir? Hızlı tırnak uzatmak için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunlar arasında ilk sırada tırnakların suyla temas etmesi yer alır. Ilık su tırnakları yumuşatıp daha hızlı uzamasını destekler. Buna göre gün içerisinde su içinde daha fazla kalan tırnakların uzama süreleri daha kısadır. Özellikle elleri sürekli bulaşık içinde olan kişiler suya limon karıştırdıklarında tırnaklar sertleşecek ve kırılması önlenmiş olacaktır.

Tırnakların yeterince beslenmesi daha hızlı uzamasını destekleyecektir. Bu amaçla ele nemlendirici krem sürülürken tırnaklara da sürülmelidir. Özellikle kremin içinde gliserin ve zeytinyağı bulunması daha iyi sonuç almayı sağlayacaktır.

Tırnakların Hızlı Uzaması İçin Doğal Kürler

Tırnakları sağlıklı ve hızlı uzatmak için doğal kürler denenebilir. Bunun için ilk olarak limon suyu ile tırnak uzatma kürü yapılabilir. Bir kabın içine sıkılan limon suyu yarısı miktarında zeytinyağı ile karıştırılır ve ayda en az 4 en çok ise 12 kere bu karışım tırnaklara sürülür.

Tırnak uzatmak için benzer şekilde portakal kürü de hazırlanabilir. Son derece basit olan bu işlem için kış aylarında doğal olarak bulunan portakalın suyu sıkılır ve tırnaklar bu suyun içerisinde yaklaşık on dakika bekletilir. Süre dolduktan sonra tırnaklar iyice yıkanıp kurulanır. Bu işlem bir ayda en fazla sekiz kere yapılabilir. Portakal kürü el ve ayak tırnaklarındaki renk değişimlerini önlemek için de kullanılabilir.

Tırnakların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

El tırnaklarının hızlı uzaması için tırnaklar düzenli olarak zeytinyağı ile nemlendirilebilir. Bunun için tek yapılması gereken tırnakları doğal zeytinyağı ile ovmaktır. Zeytinyağı haricinde keten tohumu yağı, hindistancevizi yağı, menekşe yağı, biotin takviyesi, beyaz sirke, portakal suyu, limon suyu, ısırgan otu, kırkkilit otu kullanmak da işe yarayacaktır. Bu malzemelerden istenilen etkiyi alabilmek için doğal ve organik olanlardan tercih etmek gerekir. Bunun için alışveriş güvenilir adreslerden yapılmalıdır. Doğal ürünlerin herhangi bir kimyasal içermemesi ve yan etkisinin olmaması daha fazla tercih edilmesine neden olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu