Güzellik

Yüz Masajı İle Gençleşme Zamanı! Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz masajı ile gençleşmek mümkündür. Hayatın yoğun temposunda yapılan yüz masajı gevşeyip rahatlamanızı sağlar. Bizde evde yüz masajı nasıl yapılır? Bu konudan bahsedeceğiz.

Yüz masajı ile gençleşmek için evde yüz masajı yapmak mümkündür. Fazla paralar verip spa ve masaj salonlarına gitmek yerine yüz masajı yapımını öğrenerek bunu evde uygulamanız daha avantajlıdır. O zaman bizde yazımızda yüz masajının faydaları nelerdir ve evde yüz masajı nasıl yapılır bunlardan bahsedelim.

Yüz Masajının Faydaları

Yüz masajının faydaları saymakla bitmese de biz başlıca olanları ele aldık.

 • Yüz kaslarını gevşeterek cildin görünümünü gençleştirir.
 • Kan akışını hızlandırır.
 • Ciltteki kırışıklık, sarkma, çizgileri azaltır yada yok eder.
 • Şişlik ve kızarıklığı giderir.
 • Sinüziti olan kimselerde burun akıntısı ve tıkanıklığını giderir. Baş ağrılarına iyi gelir.
 • Akne oluşumunu engeller.

Yüz masajı faydalı bir işlem olmakla birlikte yoğun akneli ve sebatit dermatit gibi problemli ciltlerde uygulanmaması gerekir.

Evde Yüz Masajı Yapımı

Yüz masajı yapmadan önce ellerinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Şayet elle masaj tercih etmezseniz masaj aleti ve yeşim taşı ile de yüz masajı yapmanız mümkün. İşleme başlamadan önce yüze soğuk bir uygulama yapılabilir.

 1. Öncelikle yüz masajı yapmak istiyorsanız cildinizi yağ ve kirden arındırmanız gerekir. Cildinize uygun bir yüz temizleyicisi ile derinlemesine temizleyin.
 2. Ardından temizlenmiş cildinize uygun doğal bakım yağları yada nemlendirici krem seçerek yüzünüze masaj yapın. Örneğin kolayca bulabileceğiniz zengin içerikli zeytinyağ ile yüz masajı mümkündür.
 3. Masaj kremini çenenizden başlayarak yukarıya doğru yayın. Hatta boyun bölgesinden başlayarak bu işlemi yapabilirsiniz.
 4. Üst dudağınızın orta kısmını iki baş parmağınızı getirerek aşağı doğru üzgün yüz ifadesi olacak şekilde hareket ettirin.
 5. Ardından parmaklarınızı burnunuzun kenarına getirin, buradan da yanaklara ve kulaklara doğru hareket ettirin.
 6. Sıra göz bölgesine geldi. İki parmağınızla gözün üst kısmına koyun ve parmaklarınızı her iki kaş bitimine doğru hareket ettirin. Aynı işlemi gözün alt kısmına da uygulayın.

Uygulayacağınız bu adımlarla evde kendi kendinize yüz masajını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu