Diyet

Aç Kalmadan Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir? Diyetlerde en çok çekinilen şey aç kalma korkusudur. Aslında en yanlış yapılan şeyde budur. Aç kalmadan da zayıflayabilirsiniz.

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir? Aç kalmadan zayıflamak en doğru yöntemdir. Diyet yaparken uzun süre aç kalıp daha sonra doymak için daha fazla yemek zayıflama azmi ile girilen yolda iradenizi zedeler. Pazartesi başlayan diyetin Salı bitme sebebi de budur. Uzun süre aç kalan metabolizma daha sonra yenilen şeyleri tekrar aç kalma korkusu ile direk yağ olarak depolar. Metabolizmayı hızlı çalıştırmanın yolu en çok iki üç saat aralıklarla yenmesidir. Çalışmayan metabolizmanın karbonhidratları, yağları yakması beklenemez. Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de proteini eksik almamadır. Bu yüzden süt, yoğurt, yumurta, yağ oranı fazla olmayan etler tüketilmelidir. Meyveler tabi ki diyet listenizde olmalı ama şeker oranları yüksek olduğu için porsiyonlarına dikkat edilmelidir. Aslında diyette her şeyin porsiyonuna dikkat edilmelidir. Ekmek her öğünde yenmeli ama iki üç dilimi geçmemelidir. Sebze yemekleri bir su bardağı yenmeli, yoğurt 100 gramı geçmemelidir.

Aç kalmadan kilo vermek için Ara Öğün Yapılmalı

Günlük öğün aralıkları oluşturulurken sabah öğlen ve akşam öğünlerinin arasına birer tane daha öğün eklenerek altı öğün oluşturulmalıdır. Bu ara öğünlerde meyveler tercih edilmelidir. Meyveler tüketilirken yanında süt ya da yoğurt da tüketilmelidir. Bu önemlidir çünkü meyvelerdeki şekerin kana geçişini yanında tükettiğiniz proteinler sağlar. Haftada üç günle sınırlı olmak üzere öğle ara öğününüzde yarım gofret, ince bir dilim kek ya da lif oranı yüksek bisküvilerden dört tane tüketebilirsiniz. Kalorisi düşük bir atıştırmalık olan leblebi de sizi uzun süre tok tutabilir.

Su Bol İçilmeli

Vücuttaki toksinleri uzaklaştırmanın en iyi yolu bol su içmektir. Günde 2,5-3 litre su tüketilmelidir. Her öğünde yemeğe başlamadan önce 2 bardak su içilmelidir. Midemizde suyun kapladığı alan çabuk doymamız ve gereğinden fazla yemememiz konusunda bize yardımcı olur. Ana yemeklerimizin yanında tüketilen yağsız salataların amacı da mideyi bu kalorisi düşük şeylerle doldurup çabuk doyup geç acıkmayı sağlamaktır. Sabah kalktığımızda ilk işimiz de iki bardak su içmek olmalıdır. Bunun etkisini, bedeninizdeki dinçlik ve tazeliği bütün gün hissedersiniz. Su ihtiyacını tam karşılamazsanız vücudunuz su yerine yağ depolar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu