Eğitim & Kurs

Avustralya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir?

Avustralya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Avustralya, global çaplı öğrenciler için en iyi ülkelerden biridir. Bu yazımızda Avustralya’daki en popüler üniversiteler listelendi.

Avustralya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Bu ülkede okuma planınız varsa, listemiz işinize yarayacak.

Avustralya Ulusal Üniversitesi

Dünyanın en iyi üniversiteleri listesi asırlık kurumlarla doludur. Ancak Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde (ANU) durum böyle değil. Merkezi ülkenin başkenti Canberra’da bulunan kurum 1946’da kuruldu. Avustralya Ulusal Üniversitesi’nin amacı, Avustralya’nın potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmaktı. O zamanlar dünya, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra bir kriz yaşıyordu. Fikir, ANU’nun ülke için hayati alanlarda araştırma kapasitesi sağlamasıydı. Üniversite, şimdiye kadar Nobel Ödülü almış en çok profesör ve öğrenciye sahip Avustralya kurumu olduğu için bu hedefi gerçekleştiriyor gibi görünüyor.

Melbourne Üniversitesi

Avustralya’daki en popüler üniversiteler Melbourne Üniversitesi ile devam ediyor. Melbourne, Avustralya’nın en iyi üniversite şehridir. Melbourne’u bu kadar ilginç kılan noktalardan biri de tam olarak Melbourne Üniversitesi. 1853 senesinde kurulan okul, ülkenin en eski üniversitelerinden biri olmaktadır. Başlangıçta sadece 16 öğrenciye hizmet verdi ve dört öğretmeni vardı. Bugün, üniversitenin akademik kadrosunda 8.000’den fazla profesör ve 65.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır.

Sidney Üniversitesi

Sidney, Avustralya’nın en ünlü şehirlerinden biridir ve adını taşıyan üniversite, ülkenin en eski üniversitesidir. Sidney Üniversitesi, tüm öğrencilerine tam potansiyellerini geliştirme fırsatı vermek amacıyla 1850’de kuruldu. Kurumun ülkedeki en geniş disiplin teklifine sahip olduğu düşünüldüğünde, bu amaç çok ciddiye alındı. Toplamda, öğrencilere daha fazla esneklik sağlayan 400 çalışma alanı vardır. Birçok seçeneğe sahip olmasının yanı sıra, University of Sydney kaliteyi korumayı başarıyor. Kurumun Spor, Anatomi, Hemşirelik, Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Edebiyat ve Tıp gibi dersleri dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır.

Yeni Güney Galler Üniversitesi

Avustralya’daki en iyi üniversiteler arasındadır. 1949’da kuruldu. Genç yaşına rağmen şimdiden Avustralya’da ve dünyada bir referans haline geldi. Start-up’ları teşvik etmesiyle tanınır ve öğrencileri iş piyasasında iyi performans gösterir. Üniversiteye göre amacı, öğrencileri dünyanın sorunlarını çözebilecek liderler ve düşünürler olarak yetiştirmektir. Şu anda 64.000 öğrenci, 130 ülkeden gelen yaklaşık 18.000 öğrenci ile kurumun kurslarına bölünmüştür. Teknik alanlar gerçekten de New South Wales Üniversitesi’nin uzmanlık alanıdır. QS disiplin sıralamasına göre UNSW, İnşaat, Makine ve Petrol Mühendisliğinde dünyanın ilk 20’si arasında yer almaktadır. Ayrıca Hukuk ve Muhasebe alanlarında da iyi performans göstermiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu