Dekorasyon

Bebek odası için uygun renkler

Bebek ve çocuk odaları

Bebek ve çocuk odaları için renk seçiminde genellikle mavi, yeşil veya turkuaz tonlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Mavi rengi sakinleştirici etki yaratırken, yeşil rengi ise bebeğinize/çocuğunuza huzur ve güven vermektedir. Turkuaz renginin ise özellikle küçük bebeklerde zeka gelişimine katkıda bulunmaktadır ve bu yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Kırmızı veya koyu pembe renkleri güçlü renkler olduğundan çok fazla kullanılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle kırmızı rengini bordürlerde veya halı deseninde kullanabilirsiniz.

Bu renklerin yanı sıra küçük bebeklerimizin her rengin enerjisine ihtiyaçları vardır. Herkesin güneş enerjisine ihtiyacı olduğu gibi örneğini verebiliriz.  Fakat az önce belirttiğimiz gibi, kırmızı, koyu pembe veya turuncu gibi güçlü renkleri daha çok aksesuarlarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bebekleriniz elbiselerinde, kıyafetlerinde veya nevresim takımlarında açık renkleri kullanmaya özen gösterin. Özellikle nevresimlerde kullanılacak olan lila rengi, lila enerjisi ile bebeğinizin uykusunun düzenli olmasında yardımcı olacaktır. Çok fazla beyaz kullanmamalısınız, çok fazla beyaz kullanımı bebeklerinizde göz bozmaya yol açabilir.

Bebeğinizin odasında gri objeler kullanmak negatif etkili olacaktır. Birkaç tane kırmızı veya kırmızı tonunda aksesuar kullanarak grinin negatif etkisin üzerinden atabilirsiniz.

Kısacası, bebeğiniz için turkaz, lila, mavi ve yeşil renklerini öneriyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu