Teknoloji

Bilgisayar Çocuklarımızı Esir Mi Alıyor?

Bilişim çağı ve hızla ilerleyen teknolojilerin getirileri içerisinde ilk sırada yer alan bilgisayarlar sayesinde artık birçok işimizi kısa süreler içerisinde yapabiliyoruz. Ancak bilgisayarlar sadece bunlar ile sınırlı değil. Bunun yanı sıra eğlence için kullanılabiliyor. Bu yönde bilgisayarları değerlendiren günümüz çocukları oyunların esiri mi oluyor?

Bilgisayar Çocuklarımızı Esir Mi Alıyor?
Bilgisayar Çocuklarımızı Esir Mi Alıyor?

Akıllara sık sık gelen bu soru karşısında verilebilecek cevap aslında olumlu. Çocuklarımız bilgisayarların, oyunların ve internetin esiri haline geliyor. 2000li yıllarında başından itibaren gelişme gösteren bilgisayar oyunları günümüzde ise oldukça ileri teknoloji ile çocuklara sunuluyor. Bu büyülü dünya içerisinde kendisini bulan çocuk her türlü oyunu saatlerce oynuyor ve bu bağımlılık haline geliyor. Derslerden, günlük hayattan çok daha fazla düşünülen oyunlar çocukların bütün hayal dünyasını kapsar hale geliyor.

Günümüz çocuklarının birçoğu sokak oyunlarını tamamen unutmuş durumda. Bunun yerine bilgisayar oyunlarına kendilerini hapsediyorlar. Ortaya çıkan bu tehlike karşısında anne ve babaların yaptırması gereken birçok iş var. Öncelikli olarak belli başlı sınırlamalar şart.

Bilgisayar Çocuklarımızı Esir Mi Alıyor?
Bilgisayar Çocuklarımızı Esir Mi Alıyor?

Çocuklarını Koruyun

Çocuklarınızı bilgisayarlara esir etmemek tamamen sizin elinizde. Bunun için kurallar ve sınırlamalar koyun. Çocuğunuz ile çok daha fazla paylaşımda bulunun. Onunla daha çok zaman geçirin ve farklı şeyler deneyin. Günümüz çocuklarının bilgisayarlar karşısında olan bağımlılığı ancak bu sayede ortadan kaldırılabilir. Çocuklarınızı kırmadan incitmeden en doğru biçimde onları bu tehlikeden koruyabilirsiniz. Çok daha fazlası için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu