Teknoloji

İnternet Bağımlılığı

Teknoloji her geçen zaman dilimi içerisinde insanları şaşırtacak yeni özellikleri ile gelişmeye devam ediyor. Teknolojide yaşanan bu gelişmeler sayesinde her türlü imkânı sağlamak, olanaklara ulaşmak artık çok kolay. Ancak bunu bağımlılık haline getiren bazı teknolojiler var. Bunların içerisinde bilgisayar ve onun ile birlikte hayatımıza giren internet ilk sırada yer alıyor.

İnternet Bağımlılığı
İnternet Bağımlılığı

Günümüzde en büyük problemler arasında yer alan internet bağımlılığı her geçen gün artıyor. Hemen hemen her yaş grubu interneti kullanıyor. Çocukların bu bağlamda en çok bağlandıkları şeyler arasında oyunlar ilk sırada geliyor. Bununla birlikte en yetişkinleri internetin başında bağlı tutan şeyler ise sosyal paylaşım siteleri ve oynanan oyunlar.

Sohbet ortamı, oyun siteleri ve sosyal paylaşım adreslerine giren, her geçen gün bu adresler içerisinde daha çok zaman harcayan insanlar artık bunu bir iş, bir sorumluluk olarak algılıyor. O olmadan sıkılan, hayatını sürdüremeyecek olan bir varlık ortaya çıkıyor. Bu bağımlılığın önüne geçebilmek için yapılacak olan belli başlı şeyler var.

İnternet Bağımlılığı
İnternet Bağımlılığı

 Önceliklerinizi Değiştirin

Çocuklar için ortaya çıkan internet bağımlılığı takipçisi ve destekçisi aileler olmalı. Aile çocuğun ihtiyacı dışında keyfi olarak interneti ve bilgisayarları kullanmasını engellemeli. Ancak bu sayede sağlıklı bir birey yetişecektir. Yetişkinler ise sorumluluklarını mutlaka hatırlamalı. Bu durum karşısında kayıtsız kalanlar için yapılacak olan en önemli şey ise mutlaka bir uzmana başvurmak. Ancak bu sayede kesin sonuçlar elde edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu