Diyet

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Kilo Verme Yöntemleri

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir? Doğru vücut ağırlığına sahip olmak estetikten çok daha fazla sağlıkla bağlantılıdır. Çünkü obezite birçok hastalıkla ilişkilidir.

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir? Bilimsel olarak kanıtlanmış kilo verme yöntemleri aşağıdaki gibi açıklanabilir: İşte detaylar..

Protein Tüketin

Kilo verme söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır. İtalya’daki Milano Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre, protein alımı metabolizmanızı hızlandırabilir. Ayrıca tokluk hissine yardımcı olur ve iştahı kontrol eder. Kahvaltınıza yumurta ekleyerek başlamayı deneyin!

Bütün Gıdalardan Tüketin

Bilimsel olarak kanıtlanmış kilo verme yöntemleri söz konusu olduğunda bir diğer önemli husus ise tüm gıdalardan tüketmek. Bütün gıdaları yiyerek şekerin, doymuş yağların ve işlenmiş gıdaların büyük çoğunluğunu beslenme düzeninizden çıkarın. Sağlıklı gıdaların çoğu, sağlıklı kalori sınırlarını korumayı kolaylaştırır ve vücudunuza düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlar.

İşlenmiş Gıdalardan Kaçının

İşlenmiş gıdalar şeker, yağ ve kalori bakımından yüksektir. Ayrıca, mümkün olduğu kadar çok yemenizi ve daha fazlasını istemenizi sağlamak için tasarlandılar.

Evde Sağlıklı Yiyecekler Bulundurun

Bilimsel olarak kanıtlanmış kilo verme yöntemleri arasında bir diğeri de evde her daim sağlıklı yiyecekler bulundurmak. Basit bir ipucu gibi görünse de değerlidir. Araştırmalar, evde bulunan yiyeceklerin kilo ve yeme davranışını büyük oranda etkilediğini belirlemiştir. Her daim sağlıklı yiyecekler bulundurarak, kötü beslenme olasılığını azaltırsınız. Kilerde ve buzdolabında her zaman yoğurt, meyve, kuruyemiş, havuç ve haşlanmış yumurta gibi yiyecekler bulundurun.

Şeker Alımınızı Sınırlayın

ABD Minnesota Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre çok fazla şeker alımı bazı ciddi hastalıklar ile bağlantılıdır. Bundan dolayı şeker alımını sınırlamak önem arz eder. Ve dikkat edin, şeker birçok işlenmiş gıdada gizlenebilir. Şeker, içindekiler listelerinde birçok farklı isimle yer aldığından, bir ürünün gerçekte ne kadar şeker içerdiğini anlamak çok zor olabilir. Bu yüzden, şeker alımınızı minimuma düşürmek, beslenmenizi iyileştirmenin muazzam bir yoludur.

Su İçin

İçme suyu kilo vermeye yardımcı olabilir. Yarım litre su içmek, bir saat sonra yakılan kaloriyi %24-30 oranında artırabilir. Yemeklerden önce su içmek, özellikle orta yaşlı insanlar kalori alımını azaltmaya destek olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu