Güzellik

Doğal Antiseptik Yüz Peelingi

 

Güzellik konusunda, sayısız marka sayısız ürün yelpazesi sunar. Fakat, ne kadar doğal oldukları söylense de, içeriğinde mutlaka alerjilere neden olabilecek kimyevi bileşenler ihtiva ederler.

Her şeyin yapaylaştığı bu günlerde, doğal ve bitkisel ürünlere olan rağbet sırf bu yüzden artmaktadır. Cilde sayısız yararı olan bitkisel karışımlar, son yıllarda oldukça ilgi görüyor. Doğanın o eşsiz gücü sayesinde, güzel olmanın bedeli hem daha ucuz hem de daha kolay ve sağlıklı. Doğal antiseptik yüz peelingi ile, cildinize ışıl ışıl bir parlaklık verebilir, yüzünüzü kirlerden ve pürüzlerden temizleyebilirsiniz. Daha genç ve bebeksi bir cilt dokusu sağlayacak olan bu peeeling, doğal malzemelerden yapıldığı ve içinde kimyasal bileşenler olmadığı için de son derece sağlıklıdır.

İçeriğindeki limon sayesinde, cildiniz oldukça ferahlayacaktır. Çünkü limon, aynı zamanda doğal bir antiseptiktir ve iyileştirme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra, doğal yüz peelingi içeriğinde yer alan bal ve yoğurdun, çok faydalı anti bakteriyel bir temizleyici olduğunu da unutmamak gerekir.

Doğal Antiseptik Yüz Peelingi İçin Gerekli Malzemeler

1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 çorba kaşığı esmer şeker.

Doğal Antiseptik Yüz Peelinginin Yapılışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri bir kasenin içerisine koyarak, birbirlerine yedirilmesi için iyice karıştırın. Parmak uçlarınızla tüm cildinize sürün ve yaklaşık 7-8 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından önce ılık suyla daha sonra da soğuk su ile yıkayarak, cildinizi peelingden temizletin.

Doğal yüz temizleme peelingi tarifi, haftada 2 kere yapılabilir ve tüm cilde uygulanabilir. Bu sayede, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir yüze sahip olurken, aynı zamanda cildinize parlaklık ve ipeksi bir görünüşte kazandıracaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu