Güzellik

Ebru Şallı Maskeleri

Evde cilt bakımı yapmak isteyenlerin tercih edebileceği Ebru Şallı maskeleri özellikle cildinizde oluşan problemlere karşı etkili olmaktadır. Farklı cilt sorunlarına karşı tercih edebileceğiniz maske seçenekleri değişebilir. Kullanılacak olan ürün seçenekleri özellikle cildinizin doğal bir şekilde beslenmesini ve onarılmasını sağlayarak oluşan problemlerin giderilmesi konusunda etkili olmaktadır.

Ebru Şallı Ihlamur Maskesi

Yaşlanmaya karşı etkili olan Ebru Şallı ıhlamur maskesi ile cildinizde oluşan yaşlanma belirtilerini engelleyebilirsiniz.

Malzemeler;

  • 1 kahve fincanı sıcak süt,
  • 2 tutam ıhlamur.

Hazırlanışı; ilk aşamada öncelikle sütü ısıtmanız gerekmektedir. Sütün içerisine ıhlamur eklenerek 15 dakika kadar demlenmesi beklenir. Daha sonrasında süt süzülerek cilde uygulanır. Uygulama sonrasında 15-20 dakika kadar bekleterek yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Haftada 2-3 defa uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Bu sayede cildinizde oluşan yaşlanma belirtilerini engelleyebilirsiniz.

Ebru Şallı MaskeleriCilt Lekeleri İçin Limon Maskesi

Özellikle farklı durumlar karşısında cildiniz zaman içerisinde zarar görebileceğinden lekeler oluşabilir. Cildinizde oluşan lekelere karşı tercih edeceğiniz evde hazırlayabileceğiniz limon maskesi istediğiniz etkiyi elde etmenize sağlamaktadır.

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı limon suyu,
  • 1 tatlı kaşığı menekşe yağı,
  • 1 yemek kaşığı buğday yağı,
  • 10 dal maydanoz.

Hazırlanışı;

Öncelikle maydanozları robottan geçilmesi gerekir. Bu sayede iyice ezilmesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında içerisine limon suyu ve eklenecek olan yağlar ilave edilmektedir. İyice karıştırdıktan sonra karışım cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır. Uygulama sonrasında cildinizde 15 dakika kadar bekledikten sonra maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkartabilirsiniz. Etkili olabilmesi için özellikle haftada iki defa uygulama yapılması gerekmektedir. Zaman içerisinde cildinizde oluşan lekelerin azaldığını ve kaybolduğunu görebilirsiniz. Özellikle yeteri kadar uygulama yapılması lekelere karşı istediğiniz başarılı sonuçları elde etmeniz konusunda etkili olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu