Gebelik

Gebelik Dönemi Obezitesinin 8 Tehlikesi Nedir?

Gebelik Dönemi Obezitesinin 8 Tehlikesi Nedir? Hamilelik sürecinde her zaman doğru ve sağlıklı beslenme önemlidir ve bu süreçte belli başlı tehlikelerin önüne geçmek her zaman gerekir.

Gebelik Dönemi Obezitesinin 8 Tehlikesi Nedir? Gebelik döneminde obezite oldukça risklidir. Bu dönemde iki kişilik beslenme psikolojisi ile çoğu zaman istenmeyen kötü sonuçların ortaya çıkması mümkün hale gelmektedir. Bu nedenle özellikle bu süreçte doğru ve sağlıklı beslenmeye gereğinden daha fazla özen göstermek gerekecektir. Bu tür durumlara gereken özen gösterilmediği takdirde oldukça büyük risklerin meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu tehlikeler her zaman dikkate alınmalıdır.

Gebelik Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

Hamile olan tüm kadınların doğru ve sağlıklı beslenmesi gerekmektedir. Bunun gerçek anlamda sağlanabilmesi için doktorların tavsiyelerine kulak vermek ve bu süreçte alınması gereken ideal kilonun üzerine çıkmamaya özen göstermek gerekmektedir. Gebelik dönemi Obezitesinin 8 tehlikesi olarak şunlar sayılabilir:

  • Düşük riski vardır ve bu risk hamilelik sürecinin başında kendisini gösterir
  • Gestasyonel diyabet riski bulunmaktadır
  • Özellikle 37. Haftadan önce doğum riski bulunur
  • Dünyaya gelen bebeğin aşırı kilo sorunu bulunabilir
  • Doğumun riski artar
  • Annede ki kan kaybı oranı artık gösterir
  • Yüksek tansiyona sebebiyet verebilir
  • Tromboz riski meydana gelir

Sağlık açısından her gebe kadının bu riskleri göz önünde bulundurması oldukça önemlidir. Gebelik sürecinde doktor kontrolleri gerektiği şekilde yapılmalı olası risk durumları önceden kontrol altına alınmalıdır. Hamilelikte obezite sorunu yaşamamak adına mutlaka sürecin en güvenilir şekilde ilerlemesi sağlanmalıdır.

Obezite Oluşumunun Önüne Nasıl Geçilir

Gebelik sürecinde en önemli nokta doğru beslenmedir. Doğru ve sağlıklı beslenme gerçekleştiği takdirde olumsuz durumların meydana gelmesinin her zaman önüne geçilebilir. Bu sayede güvenilir bir süreç elde edebilmek amacıyla özellikle doktorların söylediklerine ve onların önerdikleri besinleri gerektiği şekilde tüketmeye özen göstermek gerekmektedir. Bu yapıldığı takdirde kötü sonuçların meydana gelmesinin daha kolay bir şekilde önüne geçilebilecektir. Hamilelikte obezite tehlikesi herkes için söz konusudur. Bu nedenle kendi ideal kilonuzu üzerine maksimum alabileceğiniz kiloyu koruyarak hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin doğru bir gelişim göstermesini en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu