Güzellik

Göz Kaleminin Akmaması İçin Ne Yapılması Gerekir

Göz Kaleminin Akmaması İçin Ne Yapılması Gerekir? Estetik görünüm için göz makyajı şarttır. Göz rengini ortaya çıkarmak ve gözleri daha büyük göstermek için doğru göz makyajı uygulamalısınız.

Göz Kaleminin Akmaması İçin Ne Yapılması Gerekir? Göz makyajının en önemli parçalarından biri Göz kalemidir. Gözlerinizin daha güzel ve iri görünmesi için sürdüğünüz Göz kalemi özellikle sıcak havalarda bazı talihsizliklere neden olabilir. Göz kalemi ile ilgili en büyük sorun hızlı akması ve hoş olmayan bir görünüm oluşturmasıdır. Peki göz kaleminizin akmasını önlemek için ne yapabilirsiniz?

Pudra Kullanın!

Pudra, göz makyajının sabitlenmesinde çok etkilidir, sadece ten makyajı için değil, göz makyajı için de tercih edebilirsiniz. Göz kaleminizi sürdükten sonra göz altlarınıza şeffaf bir pudra sürün. Maskarayı pudralama işleminden sonra uygularsanız, kirpiklerinize yapışan pudralar sayesinde daha dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Doğru Göz Kalemi Seçin!

Kohl tarzı ürünler pürüzsüz bir yapıya sahip oldukları ve kolay uygulanabildikleri için tercih edilmektedir ancak bu ürünler daha fazla akma eğilimindedir. Bu nedenle Göz kalemi alırken su geçirmeyen ürünler tercih etmelisiniz.

Göz Kalemini Düzeltmeyi Unutma!

Göz makyajınızın kalıcılığını artırmanın en kolay yolu, kullandığınız ürünleri katmanlar halinde uygulamaktır. Göz kaleminin akmasını önlemek için kalemi uyguladıktan sonra benzer renkte bir far kullanarak boyayı sabitlemeniz gerekir. Özellikle alt kirpiklere uygulayacağınız far ile şikayetlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Kapatıcı Kullanın!

Göz kalemi gözlerinin altından aktığında tüm makyajını mahveder. Bunun önüne geçmek için alt kirpiklerinizin altından başlayarak ten renginize uygun bir kapatıcı uygulayarak bir bariyer oluşturabilir ve kalemin akmasını engelleyebilirsiniz.

Göz Kaleminin Bulaşması Nasıl Önlenir?

  • Yapılacak en iyi şey Göz kalemini akmayacak şekilde sabitlemektir. Bunu Göz kalemi ile aynı renkte bir göz farı kullanarak yapabilirsiniz.
  • Göz kalemini daha muhafazakar hale getirmek için göz kalemi kullanmadan önce göz kapaklarına ve göz altlarına kapatıcı uygulayabilirsiniz. Kapatıcının krem ​​şeklinde olması önemlidir; Kapatıcı olmayanlar da aynı etkiyi göz kremleri ile sağlayabilir.
  • Göz kaleminin akmaması için alabileceğiniz bir diğer önlem ise Göz kalemi sürmemek, onun yerine kullanabilirsiniz. Göz kalemi likit formuyla akma riskini ortadan kaldıracak…
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu