Güzellik

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfüm Modelleri

Kadınlar parfüm seçimi yaparken karar vermekte zorlanabilmektedir. Yani kalıcı ve iyi bir parfüm almak için doğru ürünü bulmak gerekir. Her koku her tene uymadığı için farklı markaların değişik ürünlerini incelemekte fayda olacaktır.

Kadınların En Sevdiği Parfümler

Kadınların en sevdiği parfümler şu şekilde sıralanabilir:

  • Chanel No 5, eski dönemlerden beri en çok sevilen parfümler arasındadır. Coco Chanel tarafından ilk olarak 1921 yılında ortaya çıkmıştır. Vanilya, gül ve yaseminden oluşmaktadır ve ünlülerden kullanan kişi de Marilyn Monroe’dur.
  • Shalimar By Guerlain, 1925 yılında Jacques Guerlain üretimi olan parfümdür. İçeriğinde vanilya, gül ve yasemin bulunmaktadır. Bu parfümü kullanan ünlülerden öne çıkan Rus süper model Natalya Vodyanova Shalimar’dır.
  • Classique By Jean Paul Gaultier, Madonna, Nicole Kidman ve Marion Cotliard gibi ünlülerin kullandığı, aromatik kokulu bir parfümdür. Armut, gül ve portakal ile orkide kokusu vardır. Şişesi de kokusu kadar meşhur bir parfüm türüdür.
  • Calvin Klein Euphoria, özellikle egzotik kokuları sevenler için idealdir. Orkide, maun ağacı ve nar kokusunun yer aldığı parfüm Mena Suvari, Ashley Olsen, Claire Danes gibi ünlüler tarafından kullanılıyor.
  • Coco Mademoiselle By Chanel, meyve ve çiçek kokularının bir araya geldiği 2001 yılından bu yana satışa sunulan bir parfüm markasıdır. Mandalina, yasemin, vanilya kokularının birlikte kullanımıyla hazırlanmaktadır. Hollywood’un yıldızı Keira Knightley tarafından kullanılan bir parfümdür.
  • Opium By Yves Saint Laurent, 1977’den beri satılan bir parfümdür. Teması aşk olan bu parfüm Melanie Thierry tarafından sıkça kullanılıyor.
  • Youth-Dew, Meksika asıllı güzel aktris Dolores Del Rio tarafından da kullanılan ve 250 milyondan daha fazla satıldığı bilinen bir parfümdür. Ferah bir kokusu olduğu bilinmektedir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu