Eğitim & Kurs

Kariyer Yapabilmek İçin Cast Ajansları Gerekli mi?

Oyunculuk, modellik ya da mankenlik yapabilmek için mutlaka profosyenel yardım almanız gerekir. Siz de cast ajansları ile başarılı bir kariyerin yolunu açın!

Cast Ajansları Nasıl Çalışır?

Bireysel başvurularla veya tekip ederek alanında büyük bir ilerleme yapacağını düşündükleri kişileri bünyesine alarak talep edilen yapımlara üyelerini gönderirler. Bir televizyon dizisi ya da sinema filmi çekilmesi için oyunculara ihtiyaç duyulduğunda yapımcıların çalıştıkları cast ajanslarına istenilen özellikler bildirilerek adayların gönderilmesi istenir. Ajans da üyeleri arasında kendilerinin uygun gördükleri adayları yapımcılara göndererek projeye dahil olmasını sağlarlar. Eğer siz bir ajansa kayıtlı değilseniz bu tarz fırsatları yakalayamayabilirsiniz.

Cast Ajanslarına Nasıl Kayıt Olunur?

İnternet üzerinden ya da ajanslara giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak başvurunuzun kabul edilebilmesi için diğer adaylardan sizi ayıracak özelliklerinizin olması gerekir. Modellik ya da oyunculuk, ne için başvuruyor olursanız olun başvurduğunuz alanla ilgili almış olduğunuz eğitimler ve sahip olduğunuz sertifikalar sizleri bir adım öne atacaktır. Oyunculuk başvurusu yaparken varsa daha önce yaptığınız rolleri mutlaka belirtmelisiniz.

Tabiki bunları yapabilmeniz için çok çalışmanız ve alacağınız yolda kararlı olmanız gerekecektir. Yola çıktıktan sonra da önce belki figüranlık belki de ufak tefek rollerle yetinmenizin gerekeceği çok açık. Zamanla projelerin içinde alacağınız roller ve içinde bulunacağınız projelerin de kalitesi artacaktır. Sürekli olarak bu sektörlere kaynak yaratan cast ajansları yıllardır en yetenekli oyuncusunda en amatörüne kadar geniş bir portföye sahiptir. Bu kadar geniş yelpaze içerisinde sizlerin de sivrilebilmesi ve diğerlerinden ayrılabilmesi için farklı olmanız gerekecektir. Ancak hem sağlam bir sabırla ve çalışmayla hem de köklü cast ajansları ile başarılı bir kariyer elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu