Diyet

Kilo Aldıran Yiyecekler

Günümüz gelişmiş dünyasının önemli sorunlarından biri olan obezite ya da fazla kilo problemi, büyük oranda yanlış beslenme sonucunda ortaya çıkmakta. Hemen herkes tarafından bilinen kilo aldıran yiyeceklerin başında gelen hamur işi ve kızartmaların yanı sıra oldukça masun görülen çorba ile dahi kilo almak mümkün.

Kilo Aldıran Yiyecekler
Kilo Aldıran Yiyecekler

Lezzetti herkes tarafından takdir edilen kremalı ya da tereyağlı çorbaların önemli oranda kilo aldırmakta. Oldukça besleyici olan kremalı ve tereyağlı çorbalar il birlikte özellikle ülkemizde yaygın olan ekmek kullanımı ise yağ oluşumu ve kilo alımını önemli oranda artırmaktadır. Bununlar birlikte makarna ve yağlı peynir bileşimi çocuklar ve büyükler tarafından çok sevilse de sahip olduğu yüksek kalori ile kilo almayı destekleyen besinler arasında yer alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüz de git gide obezite yaygınlaşıyor. Buna bir önlem almamız lazım. Sağlıklı beslenme şart tabi. yağlı tuzlu özellikle tatlı şeyleri biraz da olsa azaltmamız lazım. böylesi sizin için hayatınız için daha doğrusu yaşamanız için daha iyi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu