Teknoloji

Microsoft’un Akıllı Telefonu Lumia 1030

Microsoft’un Akıllı Telefonu Lumia 1030

Bilindiği üzere Microsoft Nokia markasını satın alıp akıllı telefon dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı.  Satın almanın gerçekleştiği dönemdeNokia hayranları bu duruma çok üzülmüştü. Nokia ise buna mecbur olduğunu satışların çok düştüğünü belirtmişti. Her markanın olduğu gibiMicrosoft da kendi markasının amiral gemisine çok büyük bir önem veriyor. 2015 yılında çıkacağı söylenen ve eski Nokia hayranlarını heyecanlandıran bu bilginin doğru olup olmadığı şu anda Maalesef bilinmiyor. Microsoft beklediği ilgiyi görmezse üretimden her an vazgeçebilir.

Microsoft Lumia 1030 Özellikleri
Her telefonunda kamerası ile öne çıkarak adeta bir telefondan çok kameraya dönüşen Lumia serisi bu telefonda da kameraya büyük bir önem verecek dev kamerayı küçülmeye çalışan ve kapladığı alan ve tükettiği  şarj miktarında azaltmaya gitmeye çalışan Microsoft yapabilecek mi merakla bekleniyor. 50 megapiksel gibi piyasadaki en yakın rakibinin neredeyse 2 katı bir kamera ile çıkması beklenenLumia 1030 kamera boyutunu nasıl küçültecek merak konusu.

Performansı da Çok Güçlü
4 çekirdekli bir işlemci kullanılacak olan Microsoft Lumia 1030 ayrıca 2 GB ram 32 GB dahili hafıza ve 128 GB’a kadar arttırılabilir hafıza kullanacak. Bluetooth 4.0 ve 4G özelliği de olacak telefon Çin yada Güney Kore’de üretilecek. Microsoft Lumia 1030 ilk olarak Vodafone, Turkcell ve Avea bayilerinde taksitli bir şekilde satışa sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu