Dekorasyon

Modern ve Klasik Bir Dekorasyon İçin Yaratıcı Fikirler!

Modern ve Klasik Bir Dekorasyon İçin Yaratıcı Fikirler! Ev dekorasyonunda en önemli unsurlar mobilyalar ile kumaşların uyumudur. Örneğin mobilyalarınız işlemeli ve odanızdaki kumaşların dokusu düz ve parlaksa klasik bir dekorasyon stili yaratırsınız.

Modern ve Klasik Bir Dekorasyon İçin Yaratıcı Fikirler! Eğer mobilyalarınız daha düz ve kumaşlarınız mat bir renk ise daha modern bir dekorasyona sahip olursunuz. Bu yüzden kumaşlarınızın mobilyalarınızla uyumu, ev dekorasyonunuzda oldukça önemlidir. Hem modern hem de klasik bir dekorasyon için aşağıdaki ipuçlarını da uygulayabilirsiniz.

Duvar Tasarımları

Evlerde hem modern hem de klasik bir dekorasyon oluşturmanın en kolay yolu duvarlarda çeşitli tasarımlar uygulamaktır. Örneğin duvarlarda kullanılan ahşap öğeler, dekorasyonun hem modern hem de klasik görünmesini sağlar. Örneğin yemek odanızı hem modern hem de klasik bir stilde dekore etmek istiyorsanız mobilyalarınızın renginde duvarlarınıza ahşap levhalar monte edebilirsiniz. Aynı zamanda duvarlarınızda mobilyalarınızla aynı renk, ince raflar da kullanabilirsiniz.

Aksesuarlar

Ev dekorasyonunda modern ve klasik bir tasarım yaratmanın bir diğer yolu aksesuarlar kullanmaktır. Örneğin oturma odanızda modern ve klasik bir hava yaratmak için koltuklarınıza canlı renklere sahip yastıklar yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda mobilyalarınızda çeşitli aksesuarlar kullanarak da modern ve klasik bir etki yaratabilirsiniz.

Aydınlatma

Ev dekorasyonunda farklı etkiler yaratmanın bir diğer yolu ise aydınlatma üzerinde yapılan değişikliklerdir. Örneğin Asya stilinde loş bir aydınlatma kullanılırken klasik dekorasyon stillerinde ise daha parlak aydınlatmalar kullanılır. Odalarınızda kullandığınız aydınlatmalarda çeşitli stiller deneyerek modern ve klasik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Eşyalar

Modern ve klasik bir dekorasyon için odalarınızda kitaplıklar, sehpalar ve şömine gibi eşyalara yer verebilirsiniz. Oturma odalarınızda veya yemek odalarınızda hem zarif hem de klasik bir etki yaratmak için kitap raflarınızdaki kitapları yatay ve dikey olarak dizebilirsiniz. Aynı zamanda kitap raflarınızda dekoratif objeler, fotoğraf çerçeveleri ve vazolar kullanabilirsiniz. Odalarınızda şömineler hem modern hem de klasik bir etki yaratmanın en iyi yollarından biridir. Şöminenizin üzerine yerleştireceğiniz çeşitli figürler ve objeler odalarınızda hem klasik hem de modern bir atmosfer yaratılmasını sağlayacaktır. Evinizin duvarlarında klasik dönem reprodüksiyon eserler kullanmak da evinizde hem modern hem de klasik bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu