Güzellik

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Bakımlı ve pürüzsüz bir cilt şüphesiz her kadının hayalidir. Bunun için de cildinize zarar verebilecek farklı yöntemler arıyorsunuz. Cildinize zarar veren ürünler kullanmak yerine tamamen doğal yöntemlerle yapacağınız bakımları uygulayın. Bu yöntemler hem cildinize zarar vermez hem de pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Bu doğal bakım kürlerini evde kendiniz yapabilirsiniz. Evde uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde gündem güne pürüzsüzleşen bir cilde kavuşabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız eğer çok pahalı olan ürünler almak istemiyorsanız, tamamen doğal bakım ürünlerini kendiniz evde yaparakta uygulayabilirsiniz.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

  1. Karbonat Maskesi: Antiseptik özelliği olan karbonat tam bir cilt dostudur. Karbonat maskesi pürüzsüz bir cilt arıyorsanız uygulayabileceğiniz doğal yöntemler arasında. Yarım yemek kaşığı karbonat ve yarım yemek kaşığı suyu karıştırın. Ardından yüzünüze masaj yaparken sürün. Bu maskeyi yüzünüzde 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su İle yüzünüzü yıkayın ardından nemlendirici bir krem sürün. Etkisini kısa sürede göreceksiniz.
  2. Bal ve Tarçın Maskesi: Parlak bir cilde ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu tarife bakabilirsiniz. Bu maske yüzünüzdeki aknelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. 2 yemek kaşığı bak ve 1 çay kaşığı tarçını karıştırın. Ardından yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi ayda iki kez uygulayın. 2-3 uygulamada etkisini fark edeceksiniz.
  3. Elma Sirkesi: Cildinizin PH dengesini düzenleyen elma sirkesi tam bir gözenek temizleyicisidir. Siyah nokta ve gözenekleri gideren bu yöntem sayesinde pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 3-4 yemek kaşığı suyu karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra pamukla pansuman yaparak yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez uygulayın. Bakımlı ve pürüzsüz bir görünüm elde edeceğinize emin olun.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu