Yaşam

Detoks Çeşitleri Nelerdir?

Toksinlerden arınmak için en iyi yöntem olan detoks çeşitleri birçok soruna hızlı çözümler üretmektedir. Bu amaçları ele alacak olursak;

  • Alkol detoksu,
  • Karaciğer detoksu,
  • Şeker detoksu,
  • Sıvı detoksu şeklinde 4 ana başlık yapabiliriz.

Detoks için gerekli olan meyve ve sebzelerin neredeyse tamamı yarar sağlamaktadır. Başta limon olmak üzere birçok meyve ve sebze kullanılarak detoks yapılabilir. Özellikle birkaç gün evvelinden sadece sebze ve meyveyle beslenerek sıvı detoksa geçmeniz vücudunuzun temizlenmesini sağlayacaktır.

Neden Sıvı Detoksu Yapılır?

Sıvı detoksu vücudu arındırmak ve hafifletmek açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden sıvı detoksu konusunda ayda bir kaç günü ayırarak daha sağlıklı olabilirsiniz.

Detoksun etki göstermesi için en önemli konu olan alkol, şeker ve undan uzak durmak işinizi kolaylaştıracaktır. Kilo vermek için olduğu kadar sağlıklı yaşamak için de önemli olan detoks uygulamasının başarılı biçimde sonuçlanması için bu zararlılardan uzak durmanız gerekmektedir. Sıvı detoksu, tüm gün boyunca sadece sıvı sebze ve meyve sularının tüketilmesiyle olur.

Sıvı detoksu için gerekli olan sebze meyveleri taze olarak hazırlayıp tüketmeniz daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Hareketli olmak açısından günde yarım saatten başlayacak olan yürüyüş ritüellerini de eksik etmemeniz gerekir.

Detoksun Yararları

Başta vücudun toksinlerden ve ödemden arınmasını sağlayan detoks, kilo vermek için oldukça önemlidir. Düzenli olarak detoks yapan kişilerin cildinde de belirgin bir güzelleşme ve canlılık söz konusu olmaktadır. Detoksun yararları saç, cilt ve vücut için üst düzeydedir. Bu yüzden sağlıklı kalmak için en az ayda bir kere detoks yapmanız uygun olacaktır.

Pancar, ıspanak, lahana, brokoli gibi sebzeler en iyi detoks sebzeleri arasındadır. Bu yüzden güvenle güvenle tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu