Dekorasyon

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Konukların ağırlandığı salonlar, salon dekorasyonu nasıl olmalı sorusunu ortaya çıkartıyor. Ev odalarında ilk düzenlenen ev bölümlerinden olan salonlar ülkemizde en az 12 metre kareden oluşuyor. Salon tasarımları kişilerin stilini, beklentilerini, kişiliğini yansıtan unsurlar üzerine odaklanır. Dekorasyonun önemi kadar konforu da önem arz eder.

Duvar, zemin, mobilya, aksesuarlar, perdeler ve halılar dekorasyonun oluşturulmasında yararlanılacak önemli unsurlardır. Şatafatlı, sofistike ve minimalist tasarımlar ile salon dekorasyonları kişilere özgü bir şekilde elde edilebilir. Bu noktada kişilerin isteği önem taşır.

Natürel Salon Takımları

Renk tonları kişilere huzur vermesi açısından dekorasyon çalışmalarında öncelik gösterir. Natürel renk tonları ortamda huzur veren alanların oluşturulmasını sağlar. Natürel salon takımları ile salonlarınıza değişik bir atmosfer ortamı kazandırabilirsiniz. Natürel salon takımlarında asimetriyi temsilen bir sehpa modelinden yararlanılarak modern bir iç dizayn elde edilebilir.

Duvar dekorlarında ise simetri unsurundan faydalanılması asimetri ve simetrinin birbiri ile uyumunu ortaya çıkartır. Kahverengi, krem veya bej renkleri natürel renkleri örneklendirir. Bu renklerle huzur veren atmosfer alanlarının oluşturulmasının yanında konforlu mobilyalar ile de kaliteli dokular oluşturulabilir.

Dekorasyonda Akdeniz Stili

Toprak rengi, açık renk tonları ağırlıklı olarak Akdeniz tarzında tercih edilen renklerdir. Bunun yanında beyaz rengin kullanımına da bu renklerle birlikte ağırlık verilir. Terracotta karolarından mavi ve dinginlik veren dekoratif detaylar ön plana çıkar. Dekorasyonda Akdeniz stili İtalya, İspanya, Türkiye ve Yunanistan’ın güney kıyılarında hakim olan iç dizayn tasarımlardır.

Denize yakın bu sıcak kentlerde denizin havası evlerin içine kadar taşınmıştır. Bu dizaynlar insana dinginlik verirken aynı zamanda huzur da sağlayarak yaşam kalitesinin yükseltilmesinde önem taşır. Mavi ve açık mavi tonları Akdeniz stilinde en çok kullanılan renklerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu