Dekorasyon

Yaşam Alanının Yenilenmesinde Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı

Yaşam Alanının Yenilenmesinde Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı? Günümüzde yaşam alanları minimal özellik içermektedir. Bireysel yaşamın ve çekirdek ailenin ön plana çıktığı bir yaşam tarzını benimseyen insanlar, yaşamlarının her alanında minimal ölçüleri kullanmaktadır.

Yaşam Alanının Yenilenmesinde Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı? Yeni nesil, genellikle tek başına yaşam sürmeyi tercih etmektedir. Çağın gerektirdiği şekilde yaşamaya çalışan insanlar, ahşap mobilya özelliği seçiminin yanı sıra spor yahut ta çağdaş mobilya seçenekleri üzerine de yoğunlaşmaktadır.

Minimal Yaklaşımın Her Alanı Sarması

Ev yahut ta ofis yaşam alanlarını dekorasyona tabii tutmayı düşünen insanlar, seçtikleri mobilyaların ev dokusu ve renk seçimi ile uyumları gibi püf noktalarına özellikle dikkat etmektedir. Yaşam alanlarında dekorasyon seçeneklerini değerlendiren günümüz insanları, minimal bakış açısına en uygun olan ahşap mobilyalarına yoğunlaşmaktadır. Ahşap mobilyalar, fazla detaya girilmeksizin ve gözleri yormayan bir görünüm elde edilmeye neden olmaktadır.

Ahşabın doğasında olan sadelik ve huzur, yaşam alanlarına da aynısı ile yansımaktadır. Yaşam tarzına ve alışkanlık edindiği stile göre seçim yapmak durumunda olan insanlar, evleri için düşündüğü kitaplık seti yahut da tv ünitesi gibi mobilya parçalarında, bazen çekmece bazen de dolap gibi ilave özellikler tercihte edebilmektedir. Çekmece yahut da raflar, hem üniteye ve kitap setine hava kazandırırken hem de depolama alanı oluşturmaktadır.

İhtiyaç duyulmayan eşyalarını saklanmasına yardım eden depo alanları bir yanda oluşurken, diğer yanda sık kullanılmayan yemek takımları da rahatlıkla saklana bilmektedir. Süs eşyası ile antikaların sergilenmesi başta olmak üzere, kitaplarında en ideal şekilde konumlanması, bu eşya seçeneği sayesinde sağlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, mobilya parçalarının birbirleriyle olan renk uyumunun yanı sıra, diğer mobilya ve eşyalar ile de bir ahenk oluşturması gerektiği konusudur.

Şık ve Konfor Bütünlüğü

Mobilyalarda kullanılan yardımcı aparat olan demirin şıklığının ahşap mobilyalar ile bütünleşmesi de, yaşam alanına farklı bir konsept kazandırmaktadır. Yemek masalarının özellikle kullanışlı olma gibi bir zorunluluğu bulunmaktadır. Bençli model seçenekleri, insanların tercihlerine sunulmaktadır. Bir yanda şık diğer yanda klasik özellikleri bir bütün halinde sunabilen modeller, ladin ağacı dokusu ile bütünleşe bilmektedir. Gerek minimal gerekse de diğer yaşam tarzlarını belirleyen insanlar için renk uyumu kadar, ölçü ve kullanım amacı da tasarımda çok büyük önem arz etmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu