Güzellik

Badem Gözün Elde Edilmesine Neden Olacak Estetik Müdahale

Badem Gözün Elde Edilmesine Neden Olacak Estetik Müdahale! Kadınlar, badem göz estetiği yaptırarak hem fiziksel hem de ruhsal sağlıklarını elde etmek istemektedir. Badem göz elde etmek isteyen kadınlar için en büyük handikap, tilki göz gibi bir netice ile karşılaşmak olmaktadır.

Badem Gözün Elde Edilmesine Neden Olacak Estetik Müdahale! İnsanlarla ve dış etkenlerle doğrudan muhatap olan göz, fiziksel sağlık için dışa vuruş sergilediği gibi ruhsal sağlık için de dışa vuruş sergilemektedir. Özellikle sosyal medya platformlarında gerçekleştirilen fotoğraf paylaşımlarında, bir yanda mutsuz diğer yanda yorgun ve üzgün bakışlar görülmektedir. Bu durumdan kurtulmak isteyen bayanlar, göz ve çevresinde bazı estetik uygulamalara yönelmektedir.

Badem Göz Mü Tilki Göz Mü?

Özellikle yüzyılın salgını olarak gösterilen covid 19, insanlara maske kullanmasını zorunlu kılmaktadır. Günlük yaşantının vazgeçilmezi halini alan maske, yüzün büyük bir bölümünü kapatmaktadır. Dış dünya ile temas halinde sadece gözler kalmaktadır. Göz çevresi de, insanın fiziksel ve ruhsal halini ifşa etmektedir. Kadınlar, gözlerinin daha canlı bakışlarının da mutlu olmasını istediklerinden, badem göz yahut ta tilki göz olarak isimlendirilen göz yapılarına yönelmektedir. Göz estetiği yaptırmak isteyenler için de bazı uyarılarda bulunulmaktadır.

İnsanların ruh hallerini yansıtan ve sahip olduğu enerjiyi dışa aktararak yaşamaktadır. Bu durum da, her zamankinden daha fazla dikkat çekmektedir. Göz kapağı estetiği noktasında yoğun bir talep yaşanmaktadır. Hem üst hem alt kapak blefaroplasti cerrahi müdahalesi yaptırmak isteyen insanlar, badem göz olarak adlandırılan kantoplasti müdahalesini de seçebilmektedir. Kaş kaldırma operasyonu yahut da iple kaş askılama gibi uygulamalarla da, güzelleşmeyi düşüne bilmektedir Ayrıca göz çevresi üstüne antiaging maksatlı uygulamalar arasında botoks ön plana çıkmaktadır. Gözün çerçevesindeki mezoterapiler ile göz altı dolgusunun uygulanması son zamanlarda yoğunluk göstermektedir.

İnsan yüzü, karakteristik bir özellik sergilemektedir. Bu etki açısından da önem arz etmektedir. Göz ve çevresi, hem damar hem sinir hem de lenfatik drenaj sistemleri açısından çok özel bir bölge konumundadır. Göz estetiği kesinlikle doğru ürün ve doğru teknik uygulanarak elde edilmek zorundadır. Dikkat edilmediğinde göz kapağının düşüklüğüne ve görme bozukluğuna kadar gidebilecek handikaplar içere bilmektedir. Bölge üstüne yapılacak işlemler, bölgenin anatomisine hakim uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu