Dekorasyon

 Yatak Odası Aydınlatma Önerileri

Yatak odaları dekorasyonu yapılırken yatak ve mobilya seçimi konusunda ön plana çıkmaktadır. Aydınlatma ise unutulmaktadır. Ev içerisinde aydınlatma büyük bir önem taşımaktadır. Bu yazımızda sizlere yatak odası aydınlatma önerilerinden bahsedeceğiz.

Eğer odanız küçük değilse yatak odası aydınlatma ürünleri kullanabilirsiniz. Tavan ile beraber başucu lambası ve okuma lambaları gibi birçok aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz. Eğer yer kazanmak isterseniz sizde başucu lambaları yerine aplik kullanabilirsiniz. Yatak odalarınızda bir koltuk bulunuyorsa, koltuğun yanına bir lambader koyabilirsiniz. Aydınlatma elemanlarını seçmeniz sırasında bunu göz önünde bulundurun.

Oda Renkleri

Tavan için seçmek istediğiniz aydınlatma ürünlerinin odanın renklerini, mobilyaları da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kısılıp yükseltilebilen anahtar sayesinde kolayca dilediğiniz oda ışığını oluşturabilirsiniz. Kristal bir avizede aydınlatmada kullanılabilir. Nevresim takımlarını sade şekilde tutarak, odaların tavanda olmasını sağlayabilirsiniz. Perdeler aydınlatma konusunda önemini unutmamanız gerekmektedir. Karanlık içerisinde uyumayı ve uyanmayı tercih ederseniz yatak odanız için kalın perdeler seçebilirsiniz.

Başucu lambaları sistemleri üzerinde dikkat edeceğiniz noktalar arasında yatakta okurken amacına hizmet etmesi gerekmektedir. Beyaz ışıktan kaçınmanız ve bununla beraber lambanın boyuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Diğer noktalar arasında açma kapama anahtarının kolayca ulaşılabilir hale gelmesi gerekmektedir. Odanız içerisinde eğer bir çalışma masanız yer alması durumunda bu masa için de bir lamba almanız gerekmektedir. Çalıştığınız bölgeleri doğru bir şekilde aydınlatması konusunda seçim yapabilirsiniz. Mum da güzel bir aydınlatma olarak yer almaktadır. Yatak odanız içerisinde dinlenmeye çekildiğini zaman birkaç kokulu mum sizi rahat hale getirmektedir. Yatak odası bir makyaj masası bulunuyorsa endirekt ampullerle makyaj için iyi bir ışık elde edebilirsiniz. Sizde yatak odası aydınlatmaları ile evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu