Yaşam

Zeytinyağı ile Neler Temizlenir? Temizlik ve Zeytinyağı

Zeytinyağı ile neler temizlenir? Zeytinyağını temizleme malzemesi olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Zeytinyağı ile neler temizlenir?

Zeytinyağı ile neler temizlenir sorusunun yanıtını vererek, sizin de temizlikte pratik olarak kullanmanızı sağlıyoruz. Temizleme işlemi için önemli olan, direkt olarak doğru malzemeyi seçmektir. Ardından direkt olarak zaman kaybetmeden, mevcut olan lekelerin de çıkmasını sağlayacaksınız. İşte sizin için zeytinyağı ile temizleme kolaylığı…

Zeytinyağı ile neler temizlenir : Demir Tava

Demir tava temizliği için akla zeytinyağı karışımı geliyor. Çünkü tavanıza zarar vermeden, derinlemesine bir temizlik için kullanılabiliyor. Dibinde kalan yemek kalıntıları için tuz ile yağı karıştırın. Tuz ile yağın girdiği tepkime ile kalıntıları derinlemesine temizleyecek hale gelecektir. Daha sonrasında ise bu karışımı tavanın dibine koyarak ovalamanız yeterli olacaktır. Hemen derinlemesine temizleneceğini göreceksiniz.

Zeytinyağı ile neler temizlenir: Mutfak Dolabı

Temizlerken daha pratik hareket etme imkanı bulacağınız bir diğer alan ise mutfak dolabı. Zeytinyağı ile temizlenecek yerler arasında mutfak dolapları var. Hemen siz de zeytinyağı kullanarak ahşap temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı ahşabı hem temizler hem de besleme özelliği gösterir. Bunun için direkt olarak siz de bir kaşık limon suyu ve zeytinyağı ile mutfak dolaplarınızı temizleyebilirsiniz.

Çelik Temizleme

Paslanmaz çelikleri temizliği için de zeytinyağı akıllara geliyor. Paslanmaz çeliklerde parlamayı da sağlayacak olduğundan, kağıt bir havlu yardımı ile temizliğini yapabilirsiniz. Çeliklerin parlaması anında olacaktır. Aynı zamanda daha temiz ve canlı gözükecektir. Zeytinyağı ile temizleme işlemleri için mutlaka belirlemiş olduğumuz seçenekleri değerlendirip temizliğini yapabilirsiniz.

Deri Sandalye ve Koltuk Temizleme

Eğer derinin olduğu koltuk ve sandalyeleriniz çok eski ve mat gözüküyorsa temizleme işlemini zeytinyağı ile yapabilirsiniz. Bu durumda bir toz bezinin üzerine az miktarda zeytinyağı sürmek yeterli olacaktır. Ardından deriye sürerek temizliğin en iyi şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Son derece şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Gümüş Eşyaları Parlatma

Gümüş eşyalarınızı parlatmak için de tercihinizi yapabilirsiniz. Direkt olarak gümüş eşyaları da bir toz bezine zeytinyağı dökerek temizliği yapabilirsiniz. Zeytinyağı ile gümüş parlatma işlemi son dönemde sık sık uygulanır. Siz de hemen bu uygulama ile parlatma işlemini yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu