Burçlar

Akrep Burcu Hakkında Merak Edilen Detaylar

Akrep Burcu Hakkında Merak Edilen Detaylar! Orion güçlü bir avcı ve tanrı Poseidon’un oğludur. Sonunda ona âşık olan Eos, onu Delos’a getirir. Orion, Artemis’e veya onun avcı çocuklarından birine âşık olunca Artemis onun üzerine bir akrep salar.

Akrep Burcu Hakkında Merak Edilen Detaylar! Bir akrep sokması Orion’u topuktan öldürür. Artemis gökyüzünde Akrep’i Akrep’e ve Orion’u Orion takımyıldızına dönüştürür. Nedeni ise Orion yıldızının sürekli olarak Akrep’ten uzaklaşmasıdır.

Akrep Burcu Sembol

Akrebin bacakları ve kuyruğu, gizemli, gölgeli bir varlığı temsil eden Akrep amblemini oluşturur. Maya mitolojisi, Akrep’i “Ölüm Tanrısı” olarak tanımlarken, Batılılar bu işareti uzun süredir Şeytan ile ilişkilendirmiştir. Akrep karakteri akrep, kartal ve yılan gibi çeşitli şekillerde tasvir edilmiştir. Bu, Fırat bölgesinin efsanevi yarı akrep yarı insan canavarından bir işaret. İnsan yarısı Dünya’ya ve hayvan yarısı Hades’e ait olacak şekilde ikiye ayrıldılar. Daha sonra Kartal, bu yüce yeri ve insanın doğuştan gelen gücünü temsil etti. Alt bölgelerin semptomlarını yenerek, Akrep insan yönünü güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Akrep Burcu İlişkileri

Akrep burcu, yüksek düzeyde yoğunluk ve güvenlikle işaretlenmiş samimi ortaklıklar ararlar. Sonuç olarak, birliktelikleri gergin. Bir araya geldikten sonra ikisi günlük yaşamlarında dramatik değişiklikler yaşamalıdır. Böyle bir yaklaşım, ilgili her iki taraf için de yorucu olabilir. Daha sağduyulu bir eşe ihtiyaçları var ve maskaralıklarına karşı koyacaklarından eminler. Bununla birlikte, yoğun duyguları, geçici tanıdıklardan çok kararlı ortaklıklara öncelik vermelerine yol açabilir. Her iki kişinin de doğum haritasındaki aşırı yönler, ilişkilerinde öngörülemeyen ayrılıklara yol açabilir.

Akrep Burcu Avantajları

Bir Akrep burcu ile ilişki, hayatınızı yeni deneyimler ve duygularla zenginleştirecek. Bir Akrep size güvenmeye başladığında, sizinle sonsuza kadar iyi ilişkiler içinde kalmak ister. Aşk hayatınız, burcun gizli cazibesinden faydalanabilir. Zorlu ve son derece ruhsal bir partner olarak Akrep, hayatınıza beklenmedik bir yenilenme getirebilir.

Akrep Burcu Zayıflıkları

Çoğu zaman kıskançlık veya endişe, akrep burcu ilişkilerinde önemli gerilimler ve sorunlar yaratır ve bir Akrep için bu kötü davranışları kırmak zor olabilir. Bu burcun insanları kontrol etme eğilimindedir. Sonuç olarak, samimi etkileşimlerinizde daha sınırlı hissedebilirsiniz. Akrep, onları daha da gizemli kılan hassas bir işarettir.

Akreplerin şifreli ve uğursuz olduğunu söylüyorlar. Güçlü çekim duygusu, güç arzusu ve karakter derinliği nedeniyle, muhtemelen bazı önemli ortaklıkları olacaktır. Seksiliklerinin farkında olmayabilirler. Cinsel uyarılmaya ve bu yöndeki taleplere açık olabilirler. Akreplerin geleneği test ettiği bilindiği bir sır değil. Yeni şeyler denemekten hoşlanır ve kendisini yoğun bir romantik ilişkinin içine sokmayı şiddetle arzular. Boğa’nın aksine, Akrep kalıcılığa değil, değişim akışına odaklanır.

Bir ilişki sorunsuz ilerlese bile, bir Akrep yakınacak bir şeyler bulabilir. Basitçe söylemek gerekirse, Akrep pasif olabilecek bir burç değildir. Bir canlanma ve kargaşa dönemi yaratma niyetindedir.

Akrep dişi bir burçtur, ancak yöneticisi Mars’tır. Savaşçı gezegen Mars, Koç burcunu canlandırır ve güçlendirir. Su elementinden olmalarına rağmen gerçek duygularını nadiren gösterirler. Yükselen Akrep, hizmet etmeye istekli olması ve sır tutmaması nedeniyle benzersizdir. Sabit bir burcun ilişkilere karşı tutumu sabittir: kararlı ve sahiplenicidirler.

Keskin algısı ile karşısındaki kişiyi MR makinesi gibi tarayabilir. Bununla birlikte, Akrepler de bu çıkmaz nedeniyle ciddi ilişki sorunları beklemelidir çünkü romantik ilişkileri sizin istediğinizden daha az hoşgörülü ve açık fikirli olabilir. Öte yandan, zorba, kıskanç ve geç affeden öfkeli bir yanı vardır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu