Diyet

Alan Diyeti

Bir zamanlar sadece ünlülere has bir kavram olan diyet sonraları bayanların kilo vermek için sık sık başvurduğu bir yöntem halini almış en son olarak da kadın, erkek, genç, yaşlı demeden toplumun her tabakasını saran ve herkesin başvurduğu bir yöntem halini aldı. Çağımızda gıdaların işlenmesi, uzun ömürlü olmaları, daha lezzetli olmaları, daha çekici olmaları için kullanılan yüzlerce farklı kimyasallar insanlara obeziteye mahkûm bırakmış durumda.

Alan Diyeti
Alan Diyeti

Doğal gıdaların insanların tüketimi için yeterli olmamasıyla hormonlu gıdaların sonrasında da GDO’lu gıdaların insan yaşamına girmesiyle aşırı kilolar, fazla yağlar hayatın istenmeyen bir gerçeği olarak karşımıza çıkmış durumda. İstenmeyen bu kilolardan kurtulmak için çok farklı diyet yöntemleri geliştirildiyse de bunlar arasında belirlenen en iyi 8 diyetten biri olan alan diyeti insanların başvurmak için tercih ettiği diyetlerden biri.

Alan Diyeti
Alan Diyeti

Alan Diyeti Nasıl Yapılır

Alan diyetinde beslenme sırasında günlük alınması karbonhidrat, yağ ve protein belirlidir. Buna göre günlük beslenme de % 40 karbonhidrat, % 30 yağ ve protein almak gerekir. Bu nedenle hangi gıdaların, yiyeceklerin tüketilmesi kişinin kendi istek ve arzularınca belirlenir. Yani alan diyeti belirli meyveleri ve gıdaları önermez. Her toplumun ve ulusun beslenme alışkanlığı farklı olduğu alan diyetini geliştiren Dr. Barry Spears sadece alınması gereken miktarları belirler.

Alan diyeti işlenmiş ve hazır gıdaların tüketilmesini önermez. Doğal gıdaların tüketilmesi ve organik ürünlerin yenmesi üzerine uygulanan bir diyet türüdür.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu