Sağlık

Anne Sütünü Arttırmanın En Temel Yolları Nelerdir?

Anne Sütünü Arttırmanın En Temel Yolları Nelerdir? Anne adaylarının en fazla merak ettiği konuların başında kuşkusuz anne sütünü çocuğuna nasıl içereceğidir. Çünkü annelik duygusu ile çocuğunu en iyi şekilde beslemek öncelikler arasındadır.

Anne Sütünü Arttırmanın En Temel Yolları Nelerdir? Gerçekleştirilen algı beraberinde de psikolojik olarak annenin ruh haline etki etmektedir. Bebeğin dünyaya gelmesi ile birlikte özellikle dikkat edilen konu anne sütü arttırmanın en temel yolları nelerdir? Konusudur. Eskiden bilinen ve yanlış bilinen uygulamalardan dolayı anne sütünde beklenen artışlar gerçekleştirilememektedir. Doğru uygulama beraberinde beklenen süt artışını gerçekleştirecektir. Tüketilen gıdalardan tutunda emzirme süresine kadar birçok etken doğrudan anne süt oranını etkilemektedir.

Sürekli Olarak Emzirmek

Sütün miktarında ki artış emzirme ile doğru orantılıdır. Emzirme ne kadar sık ve fazla olursa süt miktarında ki artış da o derece artacaktır. Sürekli emzirmek sütün bitmesine neden olacak gibi bir düşünce son derece yanlış bir düşüncedir. Göğüs boş gibi olduğu zamanlarda sütün az olduğu düşüncesi yanlış bir düşünce olup, o süt az ama çok kaliteli olabilir. Bebek için fayda sağlaması her zaman öncelikler arasındadır.

Psikolojik Etkenler

Anne sütü ile ilgili sürekli tedirginler oluşmasında psikolojik etkiler ön plana çıkmaktadır. Bunun sebebi ise emzirme ile ilgili korkuların ortaya çıkması ve sütün bebeğe yetmeyeceği düşüncesinin hakim olmasından kaynaklanmaktadır. Sütün kalitesi miktarından daha önemli olduğu bilinci ile hareket edilmelidir. Bebek için daha fazla fayda sağlaması ön planda tutulmalı ve miktarı ile ilgili psikolojik faktörler alt edilmelidir. Olumsuz halleri en aza indirmek adına da mutlaka annenin ruh haline dikkat edilmelidir. Bebeğin hal ve hareketleri de doyup doymadığını göstermektedir. Bu gibi faktörleri göz önünde bulundurmak daha sağlıklı sonuç verecektir.

İki Memede Emzirilmeli

Emzirmeyi olumsuz yönde etkileyen durumlar arasında meme uçlarında küçülme ya da içeri kaçma gibi bir durum oluşması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda bebek daha rahat içebileceği memeden süt içmek ister. Bebek için kolay olan memeden süt içmek daha iyi gibi görünse de her iki memeden de emmesi çok daha iyi olacaktır. Bu sayede süt üretimi hem artmakta hem de daha sağlıklı olmaktadır. Böyle bir emzirme yöntemi ile de emzirmeye bağlı oluşacak meme sorunları da direkt olarak düşüş gösterecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu