Moda

Çanta Seçimi Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli?

Çanta Seçimi Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli? Çanta seçimi her yaştan ve cinsiyetten insan için önemlidir. Çoğumuz ayakkabı ve çantalarla dolu bir dolaba sahip olmayı seviyoruz. Böylece onları istediğimiz şekilde kombin yapabiliyoruz.

Çanta Seçimi Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli?  Çantaların ihtiyaçlarımıza hitap edebilmesi de önemli bir detay. Bu nedenle de bir çanta satın almak istediğinizde birçok farklı detayı düşünmeniz gerekir. Şimdi bu detaylara göz atalım.

Çantanın Uzunluğu ve Şekli

Çanta seçimi söz konusu olduğunda çantanın uzunluğu ve şekli de önemlidir. Vücudunuzun şekline bağlı olarak bir çantanın veya diğerinin daha iyi görünebileceğini biliyor muydunuz? Bu noktada vücudunuzun çizgilerini ve eğrilerini kapatacak bir model seçmeniz gerekir.

Ayrıca, vücudunuzun vurgulanmasını istemediğiniz alanlarını kapatacak olan çantalar da tercih edebilirsiniz. Boyunuz uzun ise büyük boyutlu bir çanta kullanmak idealdir. Ancak boyunuz kısa ise daha minimal tasarımlara yönelebilirsiniz. Vücudunuz düz ise daha kıvrımlı ve şekilli çantalara yönelebilirsiniz.

Konsepte Uygun Çanta Seçimi

Çanta satın alırken duruma bağlı bir model seçebilirsiniz. Her durum veya etkinlik farklı bir çanta stili gerektirebilir. Çapraz askılı çantalar, hem gündüz hem de gece saatlerinde kullanmak için ideal modellerdir. Aynı şekilde işe giderken de bu tarz çantaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Baş döndürücü bir yaşam temposu olan ve eve ne zaman geleceği belli olmayan kişiler için geniş ve çok bölmeli çantalar harika bir tercih olacaktır.

Bu tarz çantalara makyaj malzemeleri, güneş gözlüğü, not defterleri ve atıştırmalıklar ekleyebilir, gün içinde ihtiyacınız olabilecek materyalleri yanınızda taşıyabilirsiniz. El çantası da en popüler seçimler arasında sayılmaktadır. Daha kadınsı hissetmek isteyenlerin favorisi olan bu çantalar, birçok farklı elbise ve giyim tarzı ile anında eşleyebiliyor. Stilinizi tamamlamak istediğinizde el çantalarını değerlendirebilirsiniz.

Çanta Rengi

Çanta seçimi hususunda bir başka kriter de çantanın rengidir. Parlak baskıların veya renklerin trend olduğu günümüz dünyasında birçok farklı renkte çanta bulabilmek mümkündür. Ancak çantanızı her türlü kıyafetle kombinleyebilmek adına doğru renkte seçmeniz önem arz eder.

Canlı renklere sahip olan çantaları kombinleme konusunda sınırlar olabilir. Bu nedenle her türlü renge uyum sağlayacak bir çanta satın almanız daha doğru olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu