Güzellik

Bıyıklarınıza Doğru Bakımı Yapıyor Muyuz?

 

Bıyıklarınıza Doğru Bakımı Yapıyor Muyuz?

Bıyıklar çoğu erkeğin en hassas noktalarıdır. Bıyıklar erkeklerin tabiri caiz ise aksesuarlarıdır. Oldukça yüksek önem taşıyan bir imaj unsurudur. Bıyıklarınızın bakımları da bir o kadar zordur. Günlük olarak bıyıklarınızın bakımlarını yapmalı ve bıyıklarınızın ihtiyacı olan ilgiyi göstermelisiniz.

Bilmediğiniz Ürünleri Kullanmayın!

Bıyıklarımız neden dökülür? Bıyıklarınızı keserken veya düzleştirirken bilinmedik köpükleştirici ürünler kullanmayın. Bilmediğiniz çeşitli tıraş köpükleri sakallarınıza ve bıyıklarınıza oldukça zarar vermektedir. Zamanla bıyıklarınızda çeşitli dökülmeler meydana getirerek sizleri son derece mağdur yapmaktadır. Eğer bıyıklarınızı ne şekilde bırakıyor ve ne şekilde bir model veriyorsanız her gün düzenli olarak o modeli korumalısınız. Vermiş olduğunuz her modeli neredeyse her gün düzeltmeli ve o modelse ilerlemesini sağlamalısınız.

Kepeklenme ve Tahriş Sorunlarına Duyarsız Kalmayın!

Bıyıklar neden kepeklenir? Bazı kişilerin bıyıklarında çeşitli kepeklenmeler ve çeşitli tahrişler meydana gelebilmektedir. Genellikle bıyıklarda kepeklenme oluşmasının nedeni vücudun sıvı ihtiyacını tam olarak karşılayamamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca farklı sebepleri de olabileceği gibi bu durumda mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Ayrıca badem yağı ile bıyık ve sakal bakımını oldukça rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Badem Yağı Mucizesi!

Badem yağının bıyığa faydaları nelerdir? Badem yağını her gün düzenli olarak bıyıklarınıza sürün ve masaj ile yedirin. Her gün yedirmenizin sebebi bıyıklarınızda bulunan kepekler ve tahrişlerdir. Eğer bu tür sağlık sorunlarınız yok ise haftada bir olarak bu işlemi yaparsanız çok aşırı güçlü ve harika parlak ve gür bıyıklara sahip olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu