Güzellik

30’ lu Yaşlarda Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

 

30’ lu Yaşlarda Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Bir kadının en olgun ve kendini en güçlü hissettiği bir yaştır 30’lar… Bunun yanında kadının yaşamını mercek altına aldığı, radikal kararlar verdiği hatta 30 yaş sendromu ile de ünlü kritik bir çağdır. Kadın, bu dönemde ya bir anne olarak çocuklarını büyütmeye başlamış ya da kariyer sahibi ise mesleğinde hedeflerine doğru yeni aşamalar kaydetmiştir.

30’ lu yaşlar, kadının cildine ve güzelliğine yatırım yapması gereken özel bir yaş atalığıdır. 30 ile  35 yaş arasında ilk kırışıklıklar, cilt lekeleri yüzde belirmeye başlar. 35 yaşından itibaren ise cilt esnekliğini kaybetmeye başladığı yeni bir sürece girer. Bu dönemde kilo problemi yaşlanmayı hızlandıracağından 30’ lardan itibaren ideal kiloyu muhafaza etmek bir hayli önemlidir.
30’lu yaşlarda makyaj nasıl olmalıdır?
30 ile 35 yaş arasında gençlik yıllarında oranla biraz daha özgür davranmakla birlikte kadın, makyajda sadeliği bırakmamalıdır. Cilt rengine uygun farları tercih etmeli, ruj olarak çok belirgin ve cafcaflı tonları yalnız özel günlerde kullanmalıdır. Bu yaşlarda makyaj sırasında kaşlara özellikle dikkat edilmeli, seyrek kaşlar, kalemle belirginleştirilmeli ayrıca çok ince kaş yerine daha dolgun ve kalın kaşlar tercih edilmelidir.  30’ larında bekar bayanlar,  evli hanımlarımıza göre daha genç ve diri  görüneceklerinden oldukça sade dumanlı göz makyajı ve boğulu gözlerle hoş bir tarz elde edebilirler. 30-35 yaşlarında bayanlar, daha genç görünmek için pastel tonlarda, hafif makyajı tercih etmeli ayrıca cildin hassas bir zamanda olması nedeniyle de fontöden gibi ürünleri cildin hava almasına yardımcı olan, sağlıklı ürünlerden seçmelidir. Göz kalemi ile eyeliner uygulaması 30′ lu yaş hanımlarımızı çok çekici göstermektedir. Kapatıcıya çok ihtiyaç olmadığı sürece bu yaş diliminde mzel günler dışında fondöten kullanmamak, geleceğe iyi bir yatırım olacaktır!
35-40 yaşlarında makyaj nasıl yapılmalıdır?
Hanımlarımız 35 ve 40 yaşları arasında oldukça güzel ve olgun zamanlarında gündelik makyajı abartmamalıdır. Hafif bir makyaj uygulamasının yanında bu dönemde kapatıcı da kullanılmalı ayrıca bu yaş aralığında cildin nem oranı ile derinlemesine temizliğine ve makyaj sonrası cildi  temizlemeye özel bir önem vermelidir. Bu yaş aralığında özel günlerde daha ağır makyajlar, çarpıcı tonlar tercih edilebilir. Far olarak yeşil, mavi, kahve gibi doğal renklere bu dönemde bir dönüş, akıllıca olacaktır. Gündelik hayatta belirgin ancak mat renkte rujlar gecelerde yerini daha iddialı ton ve renklere bırakabilir. Ayrıca bu yaş aralığında dudak kalemi uygulaması oldukça çekici görünmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu