Yaşam

Daha Genç Gözükmenin Yolları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlığın var oluşundan bugüne kadar sabit olan bazı şeylerin değişmesi hepimizi şaşırtıyor. Artık bazı teknolojik yöntemler sayesinde de her yaşta genç kalmak mümkün.
İnsanların büyük bir kısmı her yaşta genç kalmayı ister. Özellikle bayanlarımız bu nedenle çeşitli estetik operasyonlara girer, gelirlerinin azımsanmayacak bir kısmını kozmetik. Bu nedenden dolayı uzmanlar, önceliğimizin kendi mutluluğumuz olduğu görüşünde birleşiyor. İnsan çok daha çabuk yaşlanabilmekte ve buna uzmanların yapabileceği tedavi ancak sınırlı bir seviyede olabilmektedir. Cilt hücrelerimiz her geçen gün giderek yaşlanıyor. Kendini yenilemeyen hücreler, cildin yaşlanması ile birlikte kişiye daha yaşlı bir görünüm veriyor. Şüphesiz her bayanın genç kalabilmek için çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemleri şu şekilde açıklıyoruz:
-Modern bir saç kesimi sizi daha genç gösterebilir. Kuaförünüze danışın ve değişikliği kendi gözlerinizle görün.
-Saçınıza sert bir görünüm kazandırmak yerine daha gölgeli modeller tercih edin. Bu size daha genç bir görünüm kazandıracaktır.
-Uzun saçlı olanlar saçlarını perçemli kestirirlerse daha genç bir görünüm elde edebilirler.
-Saçlarınızı değişik tonlarda deneyin. Mesela altın tonu iyi bir seçenek olabilir.
-Canlı renkli allıklar kullanarak hem daha etkileyici bir görünüme hem de daha genç bir yüze sahip olabilirsiniz.
-Dikkatli bir şekilde canlı renkler kullanarak oje sürün. Eğer bunu yalnız başaramıyorsanız bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Oje önemli.
-Bakımlı tırnaklar aynı zamanda uzun tırnaklar anlamına gelmiyor. Tırnaklarınız kısa da olsa bakımlı olduğu sürece hoş bir görünüm kazanırsınız.
-Minik kırışıklıkları kapatıcılarla tamamlayarak gözden uzaklaştırabilirsiniz. Özellikle alın bölgesinde yoğunlaşan bu kırışıklıklar ortadan kalktığı takdirde hoş bir görünüm kazanırsınız.
-Bakımsız bir yüze makyaj yapmak işe yaramaz. Yüzünüz makyaj yapılmak için uygun bir zemine sahip olmalı. Yüz bakımınıza özen gösterin.
-Pembe tonlarda bir far kullanımı her zaman iyi bir seçenektir. Bu tonları mutlaka değerlendirmelisiniz.
-Yoğun vitamin içeren bakım kremleri kullanarak düzenli bir yüz bakımı yapın. Zamanla gözle görülen bir değişim söz konusu olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu