Gebelik

Doğum Çantasında Neler Bulunmalı?

 

Bir kadının dünyaya evladını getirmeden önce yapması gereken en büyük hazırlık doğum çantası olarak kabul edilmiştir. Bu çantanın sürekli olarak hazır olması önemlidir. Çünkü bebeğin sürece girdikten sonra ne zaman dünyaya geleceği net olarak belirlenemeyecek bir bilgidir. Bu nedenle özellikle yedinci aydan sonra kişinin tüm hazırlıklarını tamamlaması önemlidir.

Bu konuda genel olarak anneler daha bilinçlidir. Ancak duruma göre babalarda anneler kadar büyük bir hassasiyetin sahibi olabilirler. Bu süreçte hazırlanan çantanın kapıya yakın yere konması ya da kişinin arabasının olması dâhilinde sürekli olarak arabada yer alması bu süreç açısından oldukça önemlidir. Tüm ailelerin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir.

Doğum Çantası

Tüm annelerin evlatları dünyaya gelmeden hazırladıkları bu çantada olmazsa olmaz şeyler yer alı. Buna göre hastane çıkışı ilk olarak konulması gerekenlerdir. Çünkü bu takım içerisinde bir bebeğin tüm ihtiyaçları yer alabilecek şekilde hazırlanmıştır. Tüm kıyafetleri doğumdan belirli bir süre önce bir çanta içerisinde hazır halde olmalıdır.

Kadınların bulundurması gerekenler ilk olarak doğum sürecine bağlı olarak battaniyedir. Bunun yanında bebek takımı, tulum, çıtçıtlı badi, şapka, eldiven, çorap, yeni doğan bebeğe uygun şekilde bebek bezi, ıslak mendil, ağız mendili, pişik kremi gibi şeyler çocuklar için mutlaka konulması gereken şeylerdir.

Bu çanta hazırlığında anneler unutulmamalı ve onlar için de pijama takımı, yelek, hırka, terlik, emzirme sutyeni ve bunun gibi bir kadının sürekli olarak ihtiyaç duyacağı tüm malzemeler yer almalıdır. Tüm bunlar doğum çantasında olması gerekenlerdir. Yani hem annenin hem de çocuğun orada oldukları süre zarfında tüm yardımcı eşyaları mutlaka olması gerekenler arasında yer almaktadır. İşte sizlerde bu şekilde bir çanta hazırlığına şimdiden koyulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu