Güzellik

Dudak Bakımında Pratik Bilgiler

 

Dudak Bakımında Pratik Bilgiler

Sadece dudak makyajı ve temiz ışıl ışıl bir ciltle doğal, aynı zamanda da çekici görünmek hiç de zor değildir. Çünkü dudaklar, yüz bölgesinde en dikkat çeken organlarınız arasında yer alır ayrıca yüz hatlarında dişiliği vurgular.
Dışarıdan böylesi ilgi çeken dudaklar, bakımı da hak ediyor. Dudak bakımı nasıl olmalı? Dudak bakımında bileniz gereken pratik bilgiler burada!
Dudaklarınız çatlıyorsa
Dudak çatlakları, dudaklarda hoş olmayan görünümü bir yana dudak sağlığını da bozuyor. Dudaklarınız çatladığında çok az bal ve vazelin karışımı hazırlayarak dudaklarınıza sürün, 15 dakika sonra ılık su ile maskeyi dudaklarınızdan çıkartın.
Dudaklarınızı daha  dolgun göstermek için
Makyaj öncesi daha hoş ve dolgun dudaklarla güne başlamak istiyorsanız sırrı doğada gizli! Her sabah küçük bir maske uygulaması ile daha dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak elinizde. Bir çay kaşığı tarçın ile çok az kırmızı pul biberi karıştırın. Karışıma biraz bal ile kıvam verin.  Dudaklarınıza yüzük parmağınızla masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika sonra dudaklarınızı temizleyin.
Dudaklarınızı makyajla dolgun göstermek için
Dolgun dudaklar, çekici bir görünüm sağlar. İnce hatlara sahip dudaklarınız varsa üzülmeyin! Dudak kalemi ve ruj uygulamasını doğru yaptığınızda dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Makyajla dudakları daha dolgun göstermek, oldukça kolaydır. Makyaj uygulaması ile dudaklarınızı daha dolgun göstermek için dudak kalemini nasıl uygulamalısınız? Alt ve üst dudaklarınızın merkezinde dudak kalemini dışarıya taşırarak işe başlamalısınız. Dudak kalemini dudaklarınızın merkezinden yanlara doğru ilerlettikçe doğal dudak hatlarına sadık kalmalısınız. Ayrıca ruj uygulamasının ardından alt dudağınızın merkezine parlatıcı sürmeyi de unutmayın.
Dudaklarınızdaki uçuklar için
Dudaklarınızdaki uçukları asla kanatmayın ve yolmayın. Bir diş  sarımsağı ortadan ikiye  bölün ve dudaklarınızdaki yaralar üzerine bastırın. Faydasını göreceksiniz.
Dudaklarınızın  doğal ve güzel  görünmesi için
Dudak kalemi ya da ruj uygulamadan kırmızı, dolgun ve hoş görünümlü dudaklara sahpi olmak istiyorsanız kolayı var! bir çay kaşığı kahve telvesi ile çok az balı karıştırın ve bu karışımı dudaklarınıza yüzük parmağınızla 2 dakika masaj uygulayarak yedirin. Dudaklarınızı yıkayın ve çok az vazelini dudaklarınıza sürün. Harika görüneceksiniz!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu