Güzellik

Doğal Maskeleri Hazırlarken Cilt Tipinizi Göz Ardı Etmeyin

 

Doğal Maskeleri Hazırlarken Cilt Tipinizi Göz Ardı Etmeyin

Doğal Maske Hazırlarken Cilt Tipinizi Göre Eklemeler Yapın!
Sağlıklı bir görünüme sahip ciltler için kozmetik sektörüne bir servet ödemeye gerek olmadığını artık biliyoruz. Elimizin altında kolayca bulabileceğimiz doğal malzemelerle hazırladığımız karışımlar, en pahalı kozmetik ürünlerinden çok daha etkili olabiliyor. Ancak doğal maskeler, cilt tipine uygun hazırlandığında çok daha etkili oluyor.
Doğal maskeleri kullanırken cilt tipine uygun eklemeler yapabilirsiniz. Cilt tipine uygun doğal maske hazırlamanın sırları bu yazıda.
Yağlı ciltler için maskeye limon damlatın
Eğer yağlı bir cilt tipiniz varsa, doğal maske tariflerine birkaç damla limonu daima ekleyin. Yağlı cilt için maske tariflerinde çok karışık malzemeler bulunmamasına dikkat edin. Ayrıca yağlı ya da karma ciltlerde portakal yağı ve limon suyu ile hazırlayacağınız basit bir maskenin faydası olacaktır. Bunun için bir tatlı kaşığı portakal yağına birkaç damla limon damlatarak elde ettiğiniz maskeyi sabahları uygulayabilirsiniz. Cildiniz yağlı ancak nemsiz görüğnüyorsa maskelere bir tatlı kaşığı yoğurt ekleyerek, güzelliğinizin tadını  çıkartın!

Kuru ciltler için doğal maskelerinizde bal mucizesi
Kuru ciltler için doğal maske, cilde nem kazandırabilmelidir. Cildin nem dengesi, bir çay kaşığı bal ile sağlanabilir. Kuru  ciltler maske tariflerine bir çay kaşığı balı ekleyebilirler. Ayrıca kuru ciltlerde limon gibi asit  içerikli malzemeler, maske tariflerinden çıkartılabilir.  Kuru ciltler için maske hazırlarken hassas davranılmalıdır. Çünkü kuru cilt, yanlış cilt bakım uygulamaları sonrasında en hızlı tepkiyi veren, zor bir cilt tipidir. Kuru ciltler için hazırlanan maskelere bir tatlı kaşığıkahve telvesini de karıştırabilirsiniz. Kahve telvesi, cildi yumuşatarak, sağlıklı ve gergin, nem dengesi yerinde bir görünüme kavuşturacaktır.
Normal cilt tipleri
Aslına bakarsanız doğal maskelerin birçoğu normal cilt tiplerine uygun olarak hazırlanır. Bu doğal  maske tariflerinde malzeme eklemeleri daha çok yağlı, karma ve kuru ciltler için gereklidir. Ancak normal cilt tiplerinde maskeler, zeytinyağı içerikli olursa cildin sağlığını ve genel düzenini çok daha rahat korumaktadır. Normal ciltlerle yapılan maskelerde çok fazla malzemeye de ihtiyaç yoktur. Tak başına zeytinyağı ile her sabah cilde masaj yaparak, cildi temizlemek daha normal ciltler için yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu