Güzellik

Tarçınla Gelen Güzellik! Tarçın Maskeleri

 

Tarçınla Gelen Güzellik! Tarçın Maskeleri

Gündelik yaşamımızda gıdaları tatlandırmak için kullandığımız tarçın, aroması ve hoş kokusu ile sevilen bir baharattır. Bunun yanında tarçının cilt sağlığında mucizevi bir doğal ürün olduğu da herkes tarafından bilinir.
Tarçın, güzellik ve saç bakımında nasıl kullanılır?
Cildiniz için tarçın maskesi
Tarçın sivilce oluşumunu engelleyen doğal bir kozmetiktir. Cildiniz için adeta bir dezenfekte görevi görmektedir.  Sivilce oluşumunu engelleyen tarçın maskesi için bir bıldırcın yumurtasını bir tatlı kaşığı tarçın ve iki tatlı kaşığı limon soyu ile karıştırarak cildinize uygulayın. Maskeyi 15 dakika sonra ılık su ile cildinizden temizleyin.
Işıl ışıl, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak için cildi parlatan tarçın maskesi, işinizi fazlasıyla görecek! Bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı sütü karıştırın, bu karışıma bir çay kaşığı tarçını da ekleyerek hazırladığınız cilt parlatıcı tarçın maskesini cildinize 15 dakika  uygulayın.
Cildi derinlemesine temizleyen tarçın maskesi, bir fincan kahve telvesi, iki çay kaşığı tarçın, bir dilim muz ve bir çorba kaşığı gülsuyu ile yapılabilir. Cildi derinlemesine temizleyen tarçın maskesi için muz iyice ezildikten sonra tüm malzemeler karıştırılır ve cilde dairesel hareketlerle masaj yoluyla uygulanarak, ılık suyla temizlenir.

Saçlarınız için tarçın maskesi
Tarçın ile yapılan saç maskesi, saç köklerini besleyerek, saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını  sağlar. Saç uzatıcı tarçın maskesi ile özellikle de maskeyi her hafta saç köklerinize masaj ile uyguladığınızda saçlarınızın kısa sürede çok daha hızlı uzadığını göreceksiniz. Ayrıca saç dökülmesini de azaltan tarçın maskesinin mevsim döngülerinde oldukça faydasını göreceksiniz.
Saç köklerinin zayıflamasına bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmelerini  engellemek ve saçların sağlık kazanarak çok hızlı uzamasını sağlamak için 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı tarçını karıştırarak hızlı saç uzatan maske hazırlayın. Ancak maskeyi hazırlamadan önce tüm doğal maskelerde olduğu gibi zeytinyağını aldığınız maske kabını, sıcak  su dolu bir kapta 2-3 dakika ısıtarak işe başlarsanız maske daha da etkili olacaktır. Saç uzatan tarçın maskesi, her hafta bir kez, dökülen saçlarda ise haftada iki, üç kez uygulanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu