Güzellik

Düşük Omuzlarla Şık Olun

Düşük Omuzlar

Sokak modasında yerini almaya başlayan ve yaz ayları için oldukça uygun bir tarz olan düşük omuz modası şık ve rahat olmak isteyenlerin tercihi. Giderek artan sokak modası tarzlarına bir yenisi olarak eklenen bu giyim tarzı omuzların tamamen açık bırakıldığı tişörtler, elbiseler ve crop tops modelleri ile adeta yakıcı sıcakta kullanışlı bir alternatif sunuyor. Dekolte ve transparan kıyafetlerden sonra yakanın açık bırakıldığı düşük omuzlu kıyafetler sıcağın daha az hissedilmesini sağlayacak.

Düşük Omuzlu Kıyafetler Nasıl Giyilir?

Düşük omuzlu ve kayık yakalı bir kıyafet seçtiğinizde bunun dar mı yoksa bol mu olduğuna bakmanız gerekiyor. Dar düşük omuzlu kıyafetler sizler için daha kullanışlı olacaktır. Çünkü vücudunuzu saracağı için herhangi bir kayma ve ya açılma durumu olmayacaktır. Bol olan düşük omuzlu giysiler ise salaş durması ve bulunduğu yerden sıyrılabilmesinden dolayı altına straplez bir parça ile giyilmesi daha uygun olacaktır.

Düşük Omuzlu Giysiler Nasıl Kombinlenir?

Asimetrik bir kesime sahip olan omuz dekolteli kıyafetler mini şortlarla ve mini eteklerle oldukça uyumlu durmaktadır. İsteyenler tek parça olarak açık omuzlu elbiseler de tercih edebilirler. Düşük omuzlar kişinin omuz bölgesini büyük ve kalın göstereceği için sırtı ve kolları geniş olan bayanların daha koyu tonlarda tercih etmesi gerekebilir. Kot pantolonlarla ve midi boy eteklerle ya da keten bir pantolonla da kombinler oluşturulabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu