Yaşam

Edirne Gezisi ile Nerelere Gidilir?

Edirne tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz mutlaka bir Eylül akşamında burada olmalısınız.
Eylül turları arasında en çok tercih edilen yerlerden olan Edirne, en çok ev sahipliği yaptığı medeniyetlerle ilgili tarih sayfalarında yer verilen mekan isimleriyle dikkati çekmektedir.

Selimiye Camii

Edirne dendiği zaman aklınıza ilk olarak gelen tarihi yapı neresidir?
Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’nin Edirne’de olması nedeniyle, buraya gelen turistlerin ilk olarak uğradıkları yer de bu özel yapıdır.
Camilere örnekle yazımıza ilerlersek Ulu Cami, Beyazid Camii de önerilerimiz arasında yer alacaktır.

Buram buram tarih kokusunu içinize çekmek istemez misiniz?
Eğer eski yerleşim alanlarına merakınız varsa tarihi yapıların en çok bulunduğu Edirne ilini seçerseniz, en doğru kararı vermiş olacaksınız.
Kanuni Sultan Süleyman’ın saraya eklettiği ve hala günümüzde ziyaret edilen Adalet Kasrı bunlardan yanlızca bir tanesidir.

Arasta Çarşısı

Alışverişsiz turlara katılmak olur mu?
Edirne’ye uzak veya yakın bir şehirden dahi gelseniz, mutlaka geride kalan eş, dost, akrabalarınız için alışveriş yapmak isteyeceksinizdir.
Çünkü Edirne’den bir hatıra kalmasını istemekte çok haklısınız. İşte Edirne tarihiyle ilgili, meşhur sembollerinin de bulunduğu hediyelik eşya gibi alışverişlerinizde en sık tercih edilen yerler arasında Arasta Çarşısı’nı önerebiliriz.

Köprüleriyle meşhur olan Edirne’de gezilecek yerlere son olarak Meriç Köprüsü’nü ekleyerek turunuza son verebilirsiniz.
Tek bir seferde gezmekle yetinemeyeceğiniz Edirne, her fırsatta uğrayacağınız gözde tatil mekanlarından birisi olarak hafızalarınızdan uzun süre silinmeyecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu