Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Şans Getiren Objeler

 

Ev Dekorasyonunda Şans Getiren Objeler

 

Evinize dekore etmeye karar verdiyseniz, mobilyalar kadar aksesuar seçimlerinde de gerekli önemi göstermelisiniz. Evinize güzellik katacak objelerin aynı zamanda şansta getirmesini istiyorsanız, bu aksesuarları kullanmayı deneyin.

Şans getiren ev aksesuarları, ortamlara sıcak bir hava katarken aynı zamanda size uğurda getireceklerdir.

Ev aksesuarları arasında oldukça ilgi gören bu objeler, dekoratörler tarafından da yoğun olarak tercih ediliyor.

İşte, eviniz için şans getiren objeler;

Fil Figürleri

Büyükten küçüğe göre dizilmiş fil figürleri, sehpalarda ve konsollarda oldukça güzel bir görüntü sağlar. Fil objelerinin üretkenliği temsil ettiği söylenir ve her yönden başarı, şans, dayanıklılık ve güç getirdiğine inanılmaktadır.

Minik Çalı Süpürgesi

Kurdelelerle ve nazar boncukları ile süslenmiş minik çalı süpürgelerini, dolapların kapaklarına ve çekmecelerin kapaklarına asabilirsiniz. Geçmişten bu güne dek, bereket ve uğur getirdiğine inanılır.

Özel taşlardan yapılmış kaplumbağalar

Enerji veren taşlardan yapılan minik kaplumbağalar, masalarda ve sehpaların üzerinde çok hoş görünür. Bu minik kaplumbağaların, uzun bir ömür getirdiğine inanılır ve başarıyı da temsil ettiği söylenir.

Yeni Ay Figürlü Aksesuarlar

Yeni Ay şeklindeki figür ve aksesuarların, eve bolluk ve bereket getireceğine, aynı zamanda her konuda başarıyı temsil ettiğine inanılır.

Fatma’nın Eli

Hem Anadolu’da, hem de Hindistan ve diğer birçok ülkelerde Fatma’nın elinin tüm kötülüklere karşı bir siper olduğuna inanılır. Ayrıca şans ve bereket getirdiği, sabır ve dayanma gücü verdiği de söylenmektedir.

At Nalı

Genellikle kapıların üst bölümlerine ve evin girişlerine asılan at nallarının, şans ve uğur getireceğine inanılmaktadır.

Nazar Boncuğu

Nazara inananların ve gücünden korkanların sayısı bil hayli fazladır. Hem nazarı önemek hem de kötü gözlerden korunmak amacı ile, evin değişik yerlerine nazar boncuklu objeler yerleştirilir. Dekoratif bir görüntü sağlayan bu aksesuarların, aynı zamanda yüksek enerji de verdiğine inanılır.

Nar objeleri

Büyükten küçüğe doğru dizilmiş nar objeleri, sehpalar da ve büfelerde güzel bir görünüm sağlar. Narların, bolluk ve bereket getirdiğine olan inanç, oldukça yaygındır.

Uğur böceği bibloları

Çok eskiçağlardan beri, uğur böceklerinin şans getirdiğine inanılır. Çeşitli boylarda uğur böceği aksesuarları ile, evinizde sevimli bir görüntü yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu