Güzellik

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır? Saç bakımına özen gösterenlerin, özellikle kadınların ilgi odağı olan saç maskesi, saçların beslenmesine ve yıpranmış saçları onarmaya çok fazla yardımcı olmakta. Kadınların dikkatini özellikle evde yapılabilen saç maskeleri çekiyor.

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır? Saç maskesi, rüzgar ve güneş ısısı gibi bazı dış etkenlere maruz kalan yıpranmış saçların beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı oluyor. Zaman zaman bakıma ihtiyaç duyulan saçlar için birçok ürün bulunuyor. Belli aralıklarla yapılan saç bakımları saçların dayanıklılığını ve parlaklığını tekrar kazanmasında oldukça faydalı. Saç bakım ürünlerinden biri olan saç maskeleri bu konuda fazlasıyla işe yarıyor. Her saç tipine uygun saç maskeleri bulunmakta. Bu ürünlerin fiyatları değişiklik gösteriyor. Meyve ve evde bulunan malzemeler ile çok kolay hazırlanabilecek birçok saç maskesi tarifi bulunuyor. Son zamanlarda avokado saç maskesi oldukça popüler. Bu maske tarifi saçlarına önem gösteren herkesin ilgisini kazanmış durumda.

Avokado Saç Maskesi

Çok sağlıklı bir meyve olan avokado, insan vücudu ve cilt sağlılı için gerekli olan birçok önemli besin değerlerini içerir. Bunlar; E ve B6 mineralleri ile zengin ayrıca proteinler, aminoaistler, magnezyum, folik asit, bakır ve yüksek oranda demirdir.  Avokadonun saçlar üzerinde de harika etkileri var. Avokado saç maskesi saçlardaki birçok soruna çözüm buluyor. Avokado, saçlara canlılık ve parlaklık veriyor. Aynı zamanda saçları nemlendiriyor ve büyümesini destekliyor.

Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz avokado içeren bu tariflere bir göz atın;

Bir adet olgunlaşmış avokadoyu püre haline getirilir. Püreye 1 yemek kaşığı bal, bir iki damla biberiye yağı ve 1 yumurta ekleyerek güzelce karıştırılır. Bu karışım saçlara uygulanır ve saçlar bir bone ile sarılır. 15-20 dakika bekletildikten sonra saçlar ılık su ile yıkanır.

Avokado Ve Yumurta Sarısı İle Saç Maskesi

Bir adet avokadoyu ezerek içerisine bir yumurta sarısı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra saçlarınız ıslak iken bu karışımı uygulayın. Avokadodan hazırlanan maske, saç derisine ve uçlarına masaj yaparak iyice yedirilir. 10-15 dakika bu şekilde bekledikten sonra saçlar ılık veya soğuk su ile durulanır

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu