Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Balkabağı İle Cilt Maskesi

Balkabağı İle Cilt Maskesi

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Balkabağı İle Cilt Maskesi
Aslında, güzel ve sağlıklı bir cilt için gerekli pek çok malzeme mutfaklarımızda bulunmaktadır. Ayrıca evde yapılan güzellik maskeleri, hem çok ekonomik hem de çok sağlıklıdır. Cildimizi evde yapacağımız maskelerle koruyabilir, besleyebilir, hatta onarabiliriz. Balkabağı ile cilt maskesi besleyici, aynı zamanda onarıcı etkisi olan maskeler arasındadır.
Balkabağı İle Cilt Maskesi Malzemeleri
50gr balkabağı
1 yumurtanın akı
1 tatlı kaşığı bal

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Maskemizi hazırlamak için, öncelikle balkabaklarımızı haşlamamız gerekecek. Eğer rendeleyerek az su içinde haşlarsak, hem çabuk haşlanacak, hem de suyunu çektirerek, suya geçmiş tüm yararlı mineralleri ve vitaminleri kaybetmemiş olacağız. Haşlama işlemi bittikten sonra bir müddet soğumasını bekleyelim. Soğuduktan sonra, bal ile çırptığımız yumurta akını da balkabağının içine ekleyerek, tüm malzemeyi iyice karıştıralım.
Maskeyi uygulamadan önce cildimizi temizlemiş olmalıyız. Bunun için önerimiz, yarı yarıya sirke ve su karışımı ile cildinizi temizlemenizdir. Daha sonra maskemizi yüzümüze ve boynumuza ince bir tabaka halinde sürelim. Bu maskeyi hassas olan göz çevresine de uygulayabilirsiniz. Maskeyi sürdükten 20 dakika sonra cildimizi soğuk su ile yıkayarak temizleyebiliriz. Balkabağı ile cilt maskesiuygulamanızın hemen sonrasında, cildinizin canlandığını ve daha sağlıklı göründüğünü göreceksiniz.Evde yapılan güzellik maskeleri arasında, en etkilerinden olan balkabağı maskesini, haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Uygulamadan sonra yüzünüze buz ile masaj yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede maskenin etkisi artacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu