Yaşam

ESKİ ÇAMAŞIR SEPETİNİ OYUNCAK SEPETİNE ÇEVİRME

ESKİ ÇAMAŞIR SEPETİNİ OYUNCAK SEPETİNE ÇEVİRME

 

Evde eskimiş olan çamaşır sepetini aileler hemen çöpe atmayı düşünür. Oysa çamaşır sepetinden dekore edilerek çok güzel bir oyuncak sepeti yapılabilir. Bu nasıl mı olur?

Öncelikle eskimiş olan çamaşır sepeti bol köpüklü deterjanla güzelce yıkanır ve kurulanır. Çamaşır sepeti, genellikle kirli çamaşırların hava almasını sağlamak için delikli yapılır. Çocukların parmakları küçük olduğu için bu deliklerin çocukların parmaklarına zarar vermemesi için kapatılması gerekir. Bunun için sert bir mukavva karton alınarak maket bıçağıyla çamaşır sepetinin iç biçimine göre kesilir.

 

Kesilen bu mukavva kartonlar çamaşır sepetinin iç kısmına delikleri kapatacak şekilde yerleştirilerek yapıştırılır. Karton mukavvalar çamaşır sepetinin içine yapıştırıldıktan sonra bu karton mukavvaların üzeri çocuğun istediği renkteki el işi kağıtlarıyla kaplanır.

ESKİ ÇAMAŞIR SEPETİNİ OYUNCAK SEPETİNE ÇEVİRME

El iş kağıtlarının da üzeri çocuğun tercih etmiş olduğu çıkartmalarla süslenir. Bu çıkartmalar çocuğun daima ilgisini çekecektir. Çamaşır sepetinin zeminine ise zeminin biçimine göre kesilecek bir kartonu beyaz bir el işi kağıdı ile kaplayarak çocuğun bu beyaz el işi kağıdının üzerine istediği resmi çizmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun çizeceği resim yeni oyuncak sepetini özümsemesin de bir adım daha atmanızı sağlayacaktır.

 

 

 

    Çamaşır sepeti iç dekore işlemi böylece tamamlandıktan sonra sıra dış dekore işlemine geliyor. Çamaşır sepetinin dış dekorunu ise çocuğunuzun cinsiyetine göre sindy bebek resimli, çiçek resimli, araba resimli örtüler kullanarak yapabilirsiniz. Çocuğunuzun seçmiş olduğu resimli örtüyü çamaşır sepetinin dış yüzeyine ve kapağına güzelce geçirdikten sonra kapağın üzerine ayıcık gibi çocuğun tercih ettiği bir oyuncak da monte edilir ve bu iş böylelikle tamamlanmış olur. Eski çamaşır sepeti oldu size çocuğunuzun fikirlerinden oluşmuş yeni bir oyuncak sepeti.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu