Gebelik

 Gebelik Nasıl Anlaşılır?

Çiftler için gebeliğin erken teşhisi oldukça önemli bir ayrıntı sunar. Çocuk isteyen pek çok genç belirtileri yakından takip etmek ister.

Gebeliğin Erken Belirtileri

Gebelik nasıl anlaşılır sorusu anne ve baba adayları tarafından en fazla merak edilen sorular arasında yerini alır. Bu nedenle de anne ve baba adayları öncelikli olarak gebeliği en erken döneminde anlamaya çalışır. Erken gebelik, gebeliğin oluştuğu ilk haftaları kapsar. Bu sayede de bebeğini heyecanlı bir şekilde beklemeye başlar.

  • Gebeliğin erken dönemde fark edilmesini sağlayan ilk etmen adet görmemektir. Adet gecikmesi gebeliğin en önemli nedeni olarak ifade edilir. Bu sayede de anne adayları erken dönemde hamile olup olmadığı yönünde ilk adımı atmış olur.
  • Regl dönemindeki sancılara çok da benzemeyen sancılar yaşanır. Hafif sancı hissetmeniz ve beyaz akıntınızın olması da gebeliğin belirtileri içerisinde yerini alır. Ancak kaşınma ya da yanma olması bu aşamada normal değildir. Bu nedenle de akıntının hiçbir şekilde sizi etkilememesi gerekir.
  • Mide bulantıları da hamileliğin ilk dönemlerinde anne adaylarını zorlayan bir durumdur. Pek çok kadın bu dönemde iştahsızlık ve kilo kaybı da yaşar.
  • Hamileliğin ilk anından itibaren göğüslerde bir hassasiyet oluşur. Göğüslerde oluşan bu hassasiyet nedeni ile çoğu zaman göğüslerinize dokunamayabilirsiniz. Memelerde şişkinlik oluşması da gebeliğin erken belirtileri arasında yerini alır.
  • Gebeliğin ilk etapta belirlenmesinde kadınların yaşadığı yorgunluk durumu da ortaya çıkar. Pek çok kadın bir anda kendisini sürekli olarak uykusuz ve halsiz olarak hisseder. Ayrıca ne kadar dinlense de bir türlü yorgunluktan kurtulamaması da hamileliğin belirtileri arasında yerini alır.
  • Erken hamilelik belirtileri arasında anne adayının en ufak bir kokuya bile hassasiyet oluşturması yer alır. Bu hassasiyet sebebi ile kadın bazı yemekleri yiyemez duruma düşer.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu