Diyet

Meyve ve Sebze Diyet Listesi ve Önemi

Meyve ve sebze tüketimi diyet esnasında oldukça önemlidir. Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler diyetlerinde meyve sebze tüketimini tercih eder.

Meyve ve Sebze Tüketerek Kilo Verin

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlere özel meyve ve sebze diyeti önerilir. Özellikle sebze tüketimi ile vücudunuzun ihtiyacı olan tüm enerjiyi alabilirsiniz. Meyve takviyesi sayesinde de kilo vermeyi oldukça sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Günün belirli günlerinde sadece belirli yiyecekleri tüketerek uygulanan meyve ve sebze diyeti 7 günlük bir diyet programını kapsar. 7 gün sonunda ise tam olarak 7 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti uygulayanlar ortaya çıkan sonuçtan oldukça memnun kalır. Bu nedenle de sık bir şekilde bu diyeti uygular. Meyve ve sebze diyeti olarak siz de hızlı bir şekilde kilo vermek için programa uymanız yeterlidir.

Pazartesi

İlk gün yapılması gereken sadece meyve tüketmektir. Özellikle karpuz ve kavun tüketmek bugün kilo vermenize daha fazla yardımcı olur. Meye ve sebze diyeti uygulama sırasında tüketmemeniz gereken tek meyve ise muzdur. Muz dışındaki tüm meyveleri tüketerek istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Salı

İkinci gün ise sadece sebze tüketebilirsiniz. Bugün tüm sebzeleri tüketmekte özgürsünüz. Çiğ ya da pişmiş olarak tükettiğiniz sebzeler size kilo verdirir.

Çarşamba

Üçüncü gün ise sebze ve meyveleri birlikte tüketmeniz gerekir. Ancak yine muz tüketmemelisiniz. Öğünlerinize hem sebze hem de meyve ekleyebilirsiniz.

Perşembe

Dördüncü gün de sadece muz tüketmeniz önerilir. Bugün ayrıca yağsız sütten de faydalanabilirsiniz. Gün içerisinde 8 muza kadar tüketebilirsiniz.

Cuma, Cumartesi ve Pazar

Son üç gün ise istediğiniz kadar ızgara tavuk ve kırmızı et tüketebilirsiniz. Meyve ve sebze diyet programı sayesinde kilo vermek artık çok daha kolay bir hale gelir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu