Gebelik

Hamilelikte Memedeki Değişiklikler

 

Annelerin hamilelik sürecinde ilk olarak dikkatlerini çeken değişim göğüs büyümeleridir. Göğüste ki değişiklikler birçok kadının bu süreçte kendisini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Buna göre birçok kadın ile olarak bu süreçte değişikliği fark eder ve garip bir hisse kapılır. Aslında bu sürecin yaşanması oldukça normaldir. Çünkü annelerin göğüslerinin bu süreçte bebeğin emmesi için daha hazır bir hale gelmesi önemlidir.

Bu durumun genel olarak nedeni bu süreçte süt kanallarında meydana gelen büyümedir. Buna bağlı olarak kişilerin göğsünde gün geçtikçe büyüme ve duruma bağlı olarak da sızlanmalar meydana gelebilmektedir. Genel olarak göğüs büyüdükçe kadınların göğüslerini artık kaldırmaz hale gelebilir ve bu ağırlık belirli bir süre onları zorlayabilir.

memedeki değişiklikler

Göğüs Büyümesi

Göğüs büyümesi tüm hamile bayanların yaşadığı ancak emzirme gerçekleştikçe bunun normale döndüğü bir döngüdür. Bu süreçte genel olarak iki göğüs aynı büyüklükte olmayabilir. Ya da iki göğüsün büyüklüğü farklı bir şekilde sizleri rahatsız edip ne yapacağınızı bilemeyecek bir duruma sizleri sokabilir.

Bu süreçte göğüs uçları ilk olarak dikkat çeken bölgedir. Burada genel olarak kadınların ilk dikkatini çeken şey göğüs ucunun büyümesi ardından sertleşmesi ve koyu bir renge dönüşmesi olmuştur. Bu durum tüm kadınların kendilerini kötü hissetmelerine neden olsa da alında bu olması gereken ve süreç içinde de tüm kadınlara normal gelen bir süreçtir.

Bu süreçte yaşanan yani hamilelikte meme de ki değişimler bütün kadınların ilk aşamada tedirgin olduğu bir durumdur. Ancak genel olarak bakıldığında aslında bu durum oldukça normal bir döngünün sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu sağlıklı bir gelişimin sonucunda meydana gelmektedir. Bu sürecin sonunda doktorunuz sizlere ne şekilde yardımcı olacağını söyleyebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu